Rowerem po Łęgach

309

Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin” zorganizowało V Rajd Rowerowy „Rowerem po Łęgach”, który był pierwszym etapem realizacji projektu „Na ścieżkach tradycji i kultury”.

Trasa rajdu prowadziła z Dziewina przez Dłużyce do Parszowic, a w trakcie wycieczki uczestnicy zapoznali się z historią tych miejscowości i znajdujących się tam kościołów.

W Parszowicach ksiądz Grzegorz Ropiak przedstawił najnowszą historię kościoła związaną z organizowaną tam corocznie uroczystością rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który w parszowickim kościele w 1972 r. odprawił jedną ze swoich pierwszych mszy.

Lekcję historii ks. Grzegorz kontynuował w trakcie zorganizowanego na przykościelnym placu spotkania przy ognisku, w trakcie którego trenerzy odżywiania Monika Wachowiak i Łukasz Pawlaczek przeprowadzali u dorosłych uczestników pomiar tkanki tłuszczowej i zaprosili do Klubu Zdrowego Stylu Życia w Ścinawie. Dla najmłodszych w tym czasie zorganizowano zabawy i konkursy, każdy otrzymał upominki z okazji Dnia Dziecka.

W rajdzie wzięli udział mieszańcy gminy Ścinawa, z których dwóch najmłodszych miało niespełna roczek, a najstarszy ponad 70 lat.

Impreza współfinansowana była przez burmistrza Ścinawy w ramach współpracy JST z NGO.

– Rajd „Rowerem po Łęgach” na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”, cieszy się coraz większą popularnością i jest dobrym przykładem integracji wielopokoleniowej mieszkańców Ścinawy i okolicznych wiosek – mówi prezes Stowarzyszenia Mariusz Mostowski.

AUTOR i FOT. Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość