Rodzinnie w Chobieni i Olszanach

Już po raz siódmy mieszkańcy Chobieni bawili się podczas Rodzinnego Festynu zorganizowanego przez parafię, sołtysa, radę sołecką, Chobieński Ośrodek Kultury i Centrum Kultury w Rudnej. Jak co roku nie zabrakło występów artystycznych, gier i zabaw dla dzieci. Podczas tegorocznej imprezy na scenie wystąpiła również grupa artystyczna z Chin, która do Polski przyjechała w ramach Festiwalu Kyczera.

Festyn rozpoczął się mszą świętą, po której mieszkańcy przeszli do rynku, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Podobnie jak w roku ubiegłym pogoda dopisała, a sołectwa miały okazję zmierzyć się w turnieju sołectw.

Nie tylko Chobienia w niedzielę wypełniona była muzyką i zabawą. Również w Olszanach rada parafialna wraz z proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła oraz Centrum Kultury w Rudnej zorganizowali dla mieszkańców Festyn Rodzinny. Nie zabrakło lokalnej kuchni, pokazów strażackich, występów zespołów czy atrakcji dla dzieci.

Festyn rozpoczął się mszą świętą. Podobnie jak w roku ubiegłym frekwencja dopisała, a mieszkańcy wspólnie bawili się i chętnie brali udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Tegoroczny dochód z festynu przeznaczony zostanie na dalsze prace remontowe przy kościele parafialnym w Olszanach.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Rodzinnie w Chobieni i Olszanach"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
jaaa
Gość
jaaa
10 miesięcy 22 dni temu

a wójt i reszta świty na czele z BL to gdzie ??

Abc
Gość
Abc
10 miesięcy 24 dni temu

Było wspaniale 🙂

Joanna
Gość
Joanna
10 miesięcy 24 dni temu

Nieźle 🙁 W Chobieni gościliśmy grupę z Kostaryki 🙂 Może grupa z Chin była w Olszanach? Myślę, że na jakiejś scenie artyści z Chin wystąpili. Ale faktycznie było rodzinnie i wesoło 🙂 Przypadkowo tez wśród organizatorów zabrakło OSP i lokalnych stowarzyszeń.

wpDiscuz