Rezerwy Zagłębia awansowały do III ligi!

19

Rezerwy Zagłębia Lubin w stu procentach zrealizowały plan założony na sezon 2016/2017. Podopieczni Andrzeja Turkowskiego awansowali do III ligi oraz wygrali Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Dziś w meczu barażowym lubinianie wygrali w Trzebnicy z Foto-Higieną Gać aż 3:0.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na neutralnym boisku była bardzo podobna do meczu, który miał miejsce półtora tygodnia temu w Brzegu Dolnej. Obydwa zespoły nie potrafiły stworzyć zbyt wielu sytuacji strzeleckich, jednak w przeciwieństwie do pucharowego starcia lubinianie potrafili zdobyć bramkę. W 9. minucie meczu trafienie na 1:0 zaliczył Damian Oko i pewne było, że w drugiej części meczu to drużyna z Gaci będzie musiała się otworzyć. Tak też się stało i Foto-Higiena od 46. minuty dominowała na boisku, a porażkę w meczu barażowym może zawdzięczać tylko i wyłącznie swojej indolencji strzeleckiej. Kilka stuprocentowych sytuacji ostatecznie zemściło się w doliczonym czasie gry, gdy z kontrami wychodziło Zagłębie. Najpierw na 2:0 strzelił Chodyna, zaś w ostatniej akcji meczu wynik podwyższył Nowak.

Ostatecznie w meczu barażowym rezerwy Zagłębia Lubin wygrały 3:0, a to oznacza, że w przyszłym sezonie podopiecznych Andrzeja Turkowskiego zobaczymy w silnej III lidze. Co więcej lubinian czeka również walka na szczeblu centralnym w Pucharze Polski

Foto-Higiena Gać – Zagłębie II Lubin 0:3 (0:1)

Bramki: Oko (9 min), Chodyna (90 + 1 min), Nowak (90 + 6 min)

Zagłębie II: Hładun – Witsanko, Szota, Oko (75′ Ostrowski), Bieliński (89′ Nowak)- Pakulski (57′ Slisz), Szymankiewicz – Gołębiowski, Żyra, Dudziak (70′ Chodyna) – Siemaszko

Foto-Higiena Gać: Gąsiorowski – Krzyśków, Sudoł, Pożarycki, Orzechowski, Kalinowski, Wejerowski, Wróbel, Kątny, Kucyniak, Synowiec