Remontują gminne gimnazjum

Malowanie ścian, wymiana podłóg i dostosowanie obiektu do przepisów przeciwpożarowych – to zadania, które wykonywane są obecnie w kupionym przez gminę Lubin budynku przy ul.  Księcia Ludwika I. Od 1 września mieścić się tam będzie Gminne Gimnazjum, a już teraz działa tam sekretariat szkoły.

Sześć  przestronnych i słonecznych sal lekcyjnych o powierzchni 60 – 70 m kw. każda, szerokie korytarze i wygodne zaplecze dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Gimnazjum zajmie całe II piętro budynku.

– Obiekt jest w dobrym stanie technicznym, ale wymaga odświeżenia. Niezbędne jest także dostosowanie go do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, jak również wymiana posadzek na tzw. wykładziny obiektowe – tłumaczy Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Koszt prac modernizacyjnych oszacowany został na 290 tys. zł.

Decyzja o zakupie budynku przy ul. Księcia Ludwika I zapadła po tym, jak miasto Lubin wypowiedziało Gminnemu Gimnazjum umowę na dzierżawę pomieszczeń w Gimnazjum nr 1 przy ul. Szpakowej. Rozważane były możliwości dzierżawy budynku na potrzeby wygaszanego Gimnazjum, jednak koszty przystosowania pomieszczeń do celów oświatowych były bardzo wysokie.

W nowym obiekcie, oprócz gimnazjum, mają się mieścić także Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Kultury Gminy Lubin oraz Punkt Obsługi Klienta Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin. Niewykluczone, że po wygaszeniu gimnazjum powstanie tam również gminne przedszkole.

Nieruchomość tworzą budynek o powierzchni 3 tys. 465 metrów kwadratowych oraz przyległy do niego parking.

MG/ug.lubin.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Remontują gminne gimnazjum"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
popieram
Gość
popieram
10 miesięcy 11 dni temu

Brawo Panie Tadeuszu. Słuszna decyzja! Gratulacje.

ko
Gość
ko
10 miesięcy 11 dni temu

Co za głupota! Na 2 lata? pieniądze wywalone w błoto… Na Szpakowej by się nie pomieścili?

John
Gość
John
10 miesięcy 11 dni temu

I to wszystko liczone w tysiącach zł???, to dlaczego podobne inwestycje miasto liczy w milionach zł ???

wpDiscuz