Rekord Polski piłkarza SCS Amico Lubin

250

Na obiektach Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin odbyła się ogólnopolska edycja programu Ekstra Talent. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Ekstraklasa SA, a cały program współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu.

W cyklu Ekstra Talent bierze udział ponad 3 tysiące młodych adeptów piłki nożnej rocznika 2006 z całej Polski. Wydolność, zwrotność i wytrzymałość była analizowana i monitorowana  przez pracowników naukowych AWF Warszawa, a umiejętnościom piłkarskim przyglądała się profesjonalna grupa łowców talentów.

Mecze sparingowe, testy piłkarskie i badanie sprawności odbywają się w 16 miastach, w których występują drużyny z ekstraklasy.

Zawodnik SCS Amico Lubin – Karol Wiorek zdobył główną nagrodę oraz pobił rekord Polski w konkurencji „zwis na drążku na ugiętych rękach”. Czas naszego rekordzisty to 1 minuta i 29 sekund, 47 setnych.

Karol pobił o prawie 2 sekundy poprzedni rekord Polski, który to przez dwa lata był przez tysiące młodych chłopców nie do osiągnięcia. Tym bardziej cieszy, że nowym rekordzistą jest zawodnik SCS Amico Lubin. Miejmy nadzieję, że jego wynik również na kilka lat wpisze się w kanony niepokonanych rekordów.

Podczas turnieju Ekstra Talent, cała drużyna trenera Krzysztofa Górskiego spisała się na medal. Zawodnicy w swojej grupie pokonali drużynę z Wrocławia 3:1 i po zaciętej grze nieznacznie przegrali z Piastem Żmigród 1:0.

Drużyna SCS Amico Lubin  została nagrodzona Pucharem U-12, który naszym piłkarzom wręczył wieloletni reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Bednarz, obecnie wiceprezes Ekstraklasy S.A.

Każdy z zawodników Amico dostał również certyfikat Lotto Ekstraklasy potwierdzający zaliczenie testów sprawności fizycznej oraz uczestnictwa w turnieju i zawodach Ekstra Talent.