Radni po raz pierwszy w ratuszu

Radni już oficjalnie przenieśli się z budynku urzędu do ratusza. 7 grudnia po raz pierwszy to właśnie tu spotkają się z mieszkańcami podczas swoich dyżurów. Zaś w drugiej połowie miesiąca obradować będą pierwszy raz w nowej sali.

W sali obrad w ratuszu brakuje jeszcze tylko herbu miasta i godła państwowego. System do głosowania jest już podłączony, a ponieważ znacząco różni się od tego, z którego lubińscy radni korzystali do tej pory, każdy musiał się  z nim zapoznać podczas szkolenia.

– Wszyscy radni są już po szkoleniu – przyznaje Bogusława Potocka, przewodnicząca lubińskiej rady miejskiej. – Nowy system jest nowocześniejszy. Każdy radny otrzyma kartę, za pomocą której będzie głosował. Każdy będzie też widział u siebie przebieg głosowania, czego do tej pory nie było – dodaje przewodnicząca

Pierwsze obrady rady miejskiej w sali w ratuszu odbędą się 19 grudnia. Będzie to sesja budżetowa. Jednak radni pojawią się tutaj znacznie wcześniej. Od 7 grudnia to właśnie w ratuszu będą się odbywać dyżury, podczas których spotykają się z lubinianami. Na początek na mieszkańców będzie czekał Marian Węgrzynowski. Później, 14 grudnia będzie można porozmawiać z Bogusławą Potocką, 21 grudnia z Dariuszem Jankowskim, a 28 grudnia z Marcinem Białkowskim. Dyżury zawsze będą się odbywać w godzinach 14-15.30 w specjalnie do tego przygotowanej sali, w której radni będą się także spotykać podczas komisji.

– W urzędzie takiej dodatkowej sali nie było, więc warunki i komfort w ratuszu będą znacznie lepsze – przyznaje Bogusława Potocka.

Harmonogram dyżurów radnych jak zwykle będzie publikowany w BIP-ie Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
icek
icek
1 rok 3 miesięcy temu

A kiedy droga na Kochanowskiego?????????????

hehehe
hehehe
1 rok 3 miesięcy temu

Jak ją porządnie udepczesz 😀

gosc
gosc
1 rok 3 miesięcy temu

Dobra zmiana na razie miejsca, ale PO wyborach samorzadowych mam nadzieję, że nastąpi bardzo dobra zmiana prezydenta z RR na innego i radnych niby Bezpartyjnych Samorządowców czy L2006 na nowych nie zmanierowanych waaadzą ustawiczną!!!!

Ela
Ela
1 rok 3 miesięcy temu

Wybierzmy 22 Rockych to dopiero będzię Eden w Lubinie

Rocky
Rocky
1 rok 3 miesięcy temu

Nadchodzi dobry czas aby wymienić Radnych i obalić mit o niezastąpionych – młodość świeżość nowość czeka na swoje odkrycie.

Alojzy
Alojzy
1 rok 3 miesięcy temu

a kiedy dyżur pełni nasz prezydent? bo chciałbym przyjść, tylko że wszędzie w komentarzach piszą, że jest misja niemożliwa, bo on nie przyjmuje mieszkańców? Prawda to?

też mieszkaniec
też mieszkaniec
1 rok 3 miesięcy temu

Z tego, co mi wiadomo, to pod Ratuszem ma być „kilka miejsc parkingowych” dla urzędników. Radni nie są urzędnikami, a jest ich kilkudziesięciu i z tego płynie wniosek, że będą oni musieli dostosować się do przepisów. Więc też jestem ciekaw, czy przypadkiem 7 grudnia nie dojdzie do zbiorowego złamania zakazu zatrzymywania się (i oczywiście postoju) w Rynku.

też mieszkaniec
też mieszkaniec
1 rok 3 miesięcy temu

pardon, 19 grudnia.

gonzo
gonzo
1 rok 3 miesięcy temu

Jak będę miał czas, 7 pójdę pod Ratusz i zrobię kilka fotek parkującym elitom.

hehehe
hehehe
1 rok 3 miesięcy temu

Ciekawe gdzie zaparkują.. czy tak jak inni mieszkańcy czy na prawach ” elyty ” 😀

wpDiscuz