Przyszłość młodych – w rolnictwie

To szansa dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z rolnictwem. Szkoła w Rudnej, która od stycznia objęta zostanie ministerialnym patronatem, wciąż ma wolne miejsca w technikum i szkole branżowej.

Od stycznia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej dołączy do grona 47 szkół resorowych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przygotowania do tego dnia trwały wiele miesięcy. Pomysł zrodził się już dość dawno, ZSP w Rudnej przez wiele lat była szkołą rolniczą i, mimo że od 15 lat kształciła młodzież w wielu zawodach, w świadomości wielu mieszkańców gminy Rudna nadal funkcjonowała jako szkoła rolnicza.

– Nie do końca odcięliśmy się od swoich korzeni, nadal pozostajemy ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodów rolnik i technik. W związku z wzrastającym zainteresowaniem postanowiliśmy powrócić do kształcenia w zawodach rolniczych. Swoje działania rozpoczęliśmy od opracowania strategii rozwoju szkoły, dokumentu, w którym wytyczono najważniejsze cele i zaplanowano poszczególne działania. Realizacja tych działań nie byłaby możliwa bez przychylności i zaangażowania organu prowadzącego szkołę, którym jest powiat lubiński. Starosta Adam Myrda oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lubinie odbyli dziesiątki rozmów, uzgodnień i pracowitych spotkań, by wcielić te plany w życie – mówi Ewa Janiszewska, dyrektor szkoły.

W ubiegłym miesiącu w Warszawie odbyła się ważna dla szkoły uroczystość podpisania przez ministra Krzysztofa Jurgiela porozumienia w sprawie przyjęcia ZSP w Rudnej. W obecności podsekretarza stanu Rafała Romanowskiego dokumenty podpisali przedstawiciele powiatu lubińskiego starosta Adam Myrda, członek zarządu Piotr Midziak. Na spotkaniu obecni byli poseł Krzysztof Kubów oraz dyrektor szkoły Ewa Janiszewska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Mamy nadzieję, że szkoła stanie się tak jak dawniej prężnym ośrodkiem edukacji rolniczej, z tradycjami, z wykwalifikowaną kadrą fachowców i nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym – dodaje Ewa Janiszewska.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2017/2018

Do TECHNIKUM, w zawodach:

– Technik agrobiznesu

– Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

Do BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA, w zawodach:

– Rolnik

– Kucharz

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Przyszłość młodych – w rolnictwie"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Piti
Gość
Piti
10 miesięcy 10 dni temu

Maja wolne miejsca bo nie mają chętnych do tej pipidówy! Kto z młodych pójdzie na rolnictwo? Po co? Co później będzie robił, gdzie pracował, za jakie pieniądze? Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę w euro zarabiać żeby godnie żyć! Ta szkoła to lipa szkoda tylko kasy i wydanej kasy na jej utrzymanie. Ta szkoła wogole nie powinna powstać.

wpDiscuz