Przyjdź pod pomnik, włącz się w obchody

Tradycją stało się już, że 1 sierpnia o godzinie 17 w kilku miejscach w Lubinie odpalane są race w hołdzie bohaterom powstania warszawskiego. Z roku na rok w obchodach rocznicy wydarzeń z 1944 roku bierze udział coraz więcej mieszkańców. Tym razem dla pierwszych 44 osób, które przyjdą pod tablice pamięci przy Pruzi tutejsze starostwo ufundowało specjalne koszulki.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 73. rocznicy powstania warszawskiego – zachęca starosta lubiński Adam Myrda. – Jak co roku odbędą się one 1 sierpnia w godzinę W przy tablicach pamięci na Wzgórzu Zamkowym. Dla pierwszych 44 osób, które o godzinie 17 przyjdą na uroczystość z symbolem narodowym, na przykład flagą Polski czy symbolem powstania warszawskiego, przygotowaliśmy koszulki zaprojektowane specjalnie na tę okoliczność. Liczba 44 symbolizuje oczywiście rok wybuchu powstania – dodaje starosta.

Organizatorzy zapraszają również wszystkich mieszkańców, którzy odbiorą koszulkę, by po uroczystości zostali na kilka minut pod tablicami pamięci, gdzie wykonane zostanie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz głównych uroczystości przy ul. Pruzi, w których jak co roku wezmą udział funkcjonariusze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubińskiego, race odpalone zostaną na kładce przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej, wzdłuż ulicy Paderewskiego przy lubińskich błoniach oraz na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej z Niepodległości przy Centrum Kultury Muza.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do uczczenia tej rocznicy i zatrzymania się na chwilę 1 sierpnia o 17, by oddać hołd bohaterom powstania warszawskiego. Bądźmy dobrym przykładem dla naszych dzieci i wnuków – mówi starosta Adam Myrda.

W trakcie uroczystości odbędzie się również krótka część artystyczna przygotowana przez młodzież z ZHP w Lubinie.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "Przyjdź pod pomnik, włącz się w obchody"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
KBK AKMS
Gość
KBK AKMS
1 rok 1 miesiąc temu

OK. Powstanie Warszawskie – trzeba pamiętać. Czekam jednak, kiedy zawyją w Lubinie syreny 31 sierpnia o godz. 15.30 . Może kiedyś się doczekam …

Olo
Gość
Olo
1 rok 1 miesiąc temu

Ja mam do sprzedania koszulkę AC/DC rozmiar L będą chętni? 😉

Roman z Lubina
Gość
Roman z Lubina
1 rok 1 miesiąc temu

No dzisiaj elity Lubińskie muszą się pokazać czy to święto obchody czy inna okazja.Ja tam nie muszę być aby ich mordy oglądać po swojemu uczczę pamięć o powstańcach.

Daniel
Gość
Daniel
1 rok 1 miesiąc temu

Spokojnie ludzie… Przyjdą tam też ci dla których sama koszulka nie będzie potrzebna ,bo nie o to tu przecież Polaku chodzi prawda !

sergiusz
Gość
sergiusz
1 rok 1 miesiąc temu
” Przyjdź pod pomnik, włącz się w obchody ” – Czy piszący ten artykuł może mi wytłumaczyć , jaki związek z dzisiejszymi obchodami ….. ma wspomniany w tytule ” Pomnik ” , pod którym mam dziś uczcić rocznicę rozpoczęcia Powstanie Warszawskiego ? Mi jako Polakowi ten ów ” pomnik ” kojarzy się raczej z UPADKIEM Państwa Polskiego.
Porto
Gość
Porto
1 rok 1 miesiąc temu

A przy pomniku też będą race? Chce by moje dzieciaki je zobaczyły. Czy mam zasuwać na kładkę? pozdrawiam

Lubiniak
Gość
Lubiniak
1 rok 1 miesiąc temu

Sorry,ale widzę,że ktoś ubrał się w koszulkę Związku Jaszczurczego i dochodzę do wniosku,że edukacja historyczna w naszym mieście kuleje. Przyjdź jeden z drugim w koszulce AK.Gdzie wy młodzieży szukacie wzorców? Wśród organizacji nacjonalistycznych? Idea Narodowo-radykalna jest sprzeczna z ideą demokracji i wolności o którą walczyli powstańcy.

ten zły narodowiec
Gość
ten zły narodowiec
1 rok 1 miesiąc temu

Tylko żołnierzy NSZ w powstaniu walczyło około 4 tysięcy. Proszę nie odbierać im wkładu w walkę o Polskę. Proszę nie dzielić kombatantów na tych lepszych i gorszych.

Mobys
Gość
Mobys
1 rok 1 miesiąc temu

Dlaczego to Starosta organizuje wszystkie panstwowe rocznice a nie Prezydent w naszym miescie?. Dlatego ze Pan Prezydent nie kwapi sie w nich uczestniczyc tylko wysyla swoich klakierow. Pan Prezydent powinien w takich uroczystosciach brac udzial bo reprezentuje kazdego mieszkanca. Brak szacunku do Nas odbije sie mu czkawka.

mieszkaniec Przylesia
Gość
mieszkaniec Przylesia
1 rok 1 miesiąc temu

Szkoda że nie 1944 koszulki.

Rocky
Gość
Rocky
1 rok 1 miesiąc temu

Patrzę na biało-czerwoną jak podnosi się z kolan i powiewa dumnie spełniają się marzenia z tamtych lat.Aż się chce zawyć yes yes yes

Złośnik
Gość
Złośnik
1 rok 1 miesiąc temu

zaproście ścibor rylskiego i jeszcze paru innych „bohaterów”!

Kamil
Gość
Kamil
1 rok 1 miesiąc temu

A co to celebryci? Im trzeba oddać szacunek, są starsi i biorą udział w stolicy którą odbijali i bronili, nie mają siły na takie wycieczki

Luzak
Gość
Luzak
1 rok 1 miesiąc temu

Aż 44 koszulki? Toż to budżet pęknie w szwach 😀

wpDiscuz