Przygotowują się do 50-lecia

Lubiński Zespół Szkół nr 2 przygotowuje się do swojego 50-lecia. Z tej okazji szkoła organizuje między innymi zjazd absolwentów, zachęcając wszystkich byłych uczniów, by jeszcze raz wrócili w mury placówki.

Fot. Zespół Szkół nr 2
Fot. Zespół Szkół nr 2

Ostatnia taka okazja do wspólnego spotkania i wspomnień była pięć lat temu. Zespół Szkół nr 2 zorganizował wtedy uroczysty jubileusz. Placówka zyskała wtedy również imię Jana Wyżykowskiego.

– Uroczystości odbędą się 21 października. Rozpoczną się mszą świętą, potem przeniesiemy się do szkoły. Przygotowujemy również monografię za ostatnie pięć lat. Poprzednia była wydana na 45-lecie. Zapraszamy także naszych absolwentów na spotkanie – mówi Marian Szagała, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Będzie też okazja pooglądać stare zdjęcia i powspominać. Specjalne wydarzenie założono już na Facebooku.

W tej chwili w placówce uczy się 650 uczniów. Początki szkoły to Zasadnicza Szkoła Handlowa i dwa kierunki – sprzedawca i kelner. Jej założycielem był pierwszy dyrektor Józef Adamowicz i to właśnie dzięki niemu wszystko się zaczęło.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Przygotowują się do 50-lecia"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
bacha
Gość
bacha
1 rok 10 miesięcy temu

4 lata podstawówki a później 4 lata liceum. Pamiętam lata kiedy była budowana ile to razy biegało się po budowie i z okna podziwiało jak mury pną się do góry

Kasia
Gość
Kasia
1 rok 10 miesięcy temu

Gdzie dokładnie jest ta szkoła nr 2?

sam w dolinie
Gość
sam w dolinie
1 rok 10 miesięcy temu

A czy zaproszeni zostaną Ci dzięki którym ten obiekta został zbudowany?

wpDiscuz