„Przeżywanie” w Galerii Zamkowej

Podróżować znaczy żyć, a podróżować na własnych zasadach – odkrywać, dotykać, smakować – to żyć po wielokroć. Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” zaprasza na nową wystawę fotograficzną o tytule „Przeżywanie” autorstwa Darii Paryły. Wystawę można oglądać w Galerii Zamkowej codziennie od 7 do 17 maja.

Daria Paryła to doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, medioznawca, fotograf, politolog. Autorka licznych publikacji naukowych i monografii na temat psychologii negocjacji. Do jej szczególnych zainteresowań badawczych, należy psychologia podróży, komunikacja międzykulturowa oraz PR w polityce. Ma na swoim koncie debiut w Nowej Okolicy Poetów (2007) oraz wystawy fotografii (2008, 2009, 2011). Mieszka we Wrocławiu.  

Jak mówi autorka wystawy – nie ma dwóch identycznych podróży, nie ma jednego sposobu na przeżywanie, doświadczanie, bycie. Każda wyprawa to podróż do wnętrza siebie. Przemierzając z aparatem wszystkie te niezwykłe miejsca, spotykając różnych ludzi doświadcza się samego siebie po wielokroć. Wystawa pokazuje zwykłe miejskie życie, tłum, pokazuje człowieka – opowiada Daria Paryła.

Fotografie utrzymane są w spójnej, czarno-białej kompozycji. Łączy jest ten sam klimat artystyczny. Zaprezentowane zdjęcia powstały w trzydziestu krajach Europy, na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Celem wystawy było ukazanie człowieka – powstały podczas zaplanowanych i niezaplanowanych wyjazdów. W większość zdjęcia powstały na Bałkanach, w Irlandii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Grecji, Czechach do których autorka wraca z ogromnym sentymentem.

Autorka wystawy nie wyobraża sobie życia bez plecaka, walizki i mapy. Podróże są jej niezbędne do poznawania samej siebie, kształtują osobowość i kreują przyszłość.

Godziny otwarcia Galerii Zamkowej:

Poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
Sobota – niedziela: 12:00 – 18:00

Fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz