Przejazd kolejowy na Legnickiej zostanie zamknięty

29

Ważna informacja dla kierowców – przez ponad dwa tygodnie będzie zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Legnickiej. Jest to związane z trwającą właśnie modernizacją linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów.

Przejazd będzie zamknięty od przyszłego piątku, 18 stycznia, do niedzieli 3 lutego. Zalecany jest objazd przez nowy fragment drogi S3 od strony Krzeczyna Wielkiego.

Przez te dwa tygodnie przejazd zostanie zdemontowany i przebudowany. Na koniec pojawią się nowe płyty i asfalt. Jak mówi Piotr Wałowski, kierownik budowy z firmy Torpol, która wykonuje modernizację linii kolejowej nr 289, remont przejazdu robotnicy postarają się wykonać jak najszybciej. Specjalnie w tym celu sprowadzany jest sprzęt oświetleniowy, by można było prowadzić prace również po zmroku.

Wcześniej zmodernizowano już przejazd na Starym Lubinie. Przed ekipą Torpolu jeszcze ten znajdujący się na ulicy 1 Maja, ale zajmą się nim nieco później, najprawdopodobniej wiosną, w okolicach marca. Wtedy to przejazd w mieście zostanie zamknięty.

Przypomnijmy, że remont trasy kolejowej nr 289 ruszył na początku ubiegłego roku. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że biegnąca przez Lubin trasa dla pociągów pasażerskich ma być gotowa w połowie tego roku.

– Zakończenie całej inwestycji, wraz z odpowiednią przebudową infrastruktury, umożliwiającą wprowadzenie tam ruchu pociągów pasażerskich nastąpi według umowy w lipcu 2019 roku i wykonawca nie przewiduje zmian tego terminu – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość