Przegrane derby rezerw Zagłębia

35

Rezerwy KGHM Zagłębia Lubin uległy na własnym boisku rezerwom Miedzi Legnica. Podopieczni Piotra Jacka już po trzynastu minutach przegrywali 0:2 i nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Górniczym idealnie rozpoczęło się dla gości, którzy w 6. minucie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Patryka Porębę. Siedem minut później legniczanie prowadzili już dwiema bramkami, a swoje czwarte trafienie w tym sezonie zanotował Paweł Krauz. Moment niefrasobliwości w końcówce pierwszej połowy spowodował, że rezerwom KGHM Zagłębia udało się wyrównać a bramkę z rzutu karnego zdobył Konrad Andrzejczak.

Na początku drugiej połowy stroną dominującą byli gospodarze, jednak nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. Ze skutecznością problemów nie mieli natomiast goście, którzy w 77. minucie za sprawą Mateusza Piechowiaka podwyższyli wynik spotkania i zainkasowali pierwsze w tym sezonie trzy punkty w wyjazdowym meczu.

Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 1:3 (1:2)
Bramki: Andrzejczak(45 min – karny) – Poręba (6 min – karny), Krauz (13 min), Piechowiak (78 min)

Zagłębie: Czajor – Nahrebecki (90’) , Szota, Bieliński, Witsansko, Soszyński, Pakulski (83’ Więcek), Żyra, Borkowski (46’ Dudziak), Andrzejczak, Staśkiewicz (46’ Nowak).
Miedź II Legnica: Smołuch – Dyr, Stasiak, Zatwarnicki, Poręba (88 Sutor), Surmaj, Żyliński, Piechowiak, Jaroch, Pojasek, Krauz.