Przegrana SMK z podniesioną głową

45

W Szczawnie Zdrój, podopieczni Szymona Pietraszka przegrali z tamtejszą ekipą MKS Mazbud Basket, 92:85.

Z różnych względów „Lwy” pojawiły się na mecz w 6 osób. Lubinianie rozpoczęli spotkanie niemrawo, forsując sporo rzutów z nieprzygotowanych pozycji i nie najlepiej broniąc. Przeciwnik szybko wyszedł na bezpieczne prowadzenie 27:17. W drugiej kwarcie Szczawno systematycznie powiększało przewagę, aż do 18 punktów. Od tego momentu SMK zaczyna dużo lepiej bronić i na koniec kwarty przegrywa 50:37. W drugiej połowie akcja po akcji goście odrabiają straty i przed ostatnią częścią spotkania Szczawno prowadzi tylko 59:56. Końcówka to zdecydowanie solidniejsza obrona i wymiana punkt za punkt. SMK prowadzi nawet 64:66, ale to przeciwnik ponownie delikatnie odskakuje na 5 punktów.

– Bronimy cztery ostatnie akcje i wyciągamy wynik na 80:80. W dogrywce niestety zabrakło nam koncentracji i przeciwnik wykorzystuje to bezwzględnie wygrywając ten zacięty mecz 92:85 – czytamy na oficjalnym profilu SMK Lubin.

3 liga koszykówki mężczyzn
Punkty dla SMK: Macowicz 31, Słaby 22, Dwornik 21, Skibiński 7, Stelmach 2, Durski 2. W spotkaniu Paweł Macowicz ustanowił rekord klubu trafiając 7 trójek!