Przegrana koszykarzy 7 punktami

42

Choć drużyna nadal gra w osłabionym składzie, podczas spotkania z wiceliderem zawodnicy SMK Lubin walczyli zaciekle do samego końca. Mecz z Team-Plast KK Oleśnica miał szczególne znaczenie dla lubińskich koszykarzy.

Po bolesnej porażce z  zespołem IgnerHome Polonia Świdnica, SMK Lubin chciało powalczyć o każdy punkt. – Mimo osłabionego składu zależało nam na  tym, aby zatrzeć złe wrażenie ze po meczu ze Świdnicą. To nie do końca nam się udało, ponieważ przegraliśmy siedmioma punktami. To co na pewno cieszy, to znaczna poprawa skuteczności rzutów osobistych oraz rzutów za 3 punkty – podsumowuje Łukasz Skibiński, skrzydłowy SMK Lubin.

Podczas meczu przeciwnik utrzymywał przewagę nad lubinianami. Jedynie trzecia kwarta była zwycięska dla SMK Lubin. Zespół „lwów” łatwo nie pozwalał odbierać sobie punktów. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, aby odzyskać prowadzenie. Niewiele brakowało, niestety ten pojedynek 7 punktami wygrała drużyna Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica. Spotkanie zakończyło się wynikiem 76:69.

26.kolejka 3 Dolnośląskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn
Team-Plast KK Oleśnica – SMK Lubin 76:69 (1 kwarta: 18:16, 2 kwarta: 26:22, 3 kwarta: 16:21, 4 kwarta: 16:10)

SMK Lubin: Dwornik (25), Macowicz (19), Słaby (15), Zadrożny (7), Skibiński (3), Benier, Wawrzyńczyk.