Przebadają jeszcze 60 osób

10

Po krótkiej przerwie wracają bezpłatne badania młodych pacjentów pod kątem zaburzeń odżywiania, otyłości i rozwoju zespołu metabolicznego. – Akcja dobiega już właściwie końca, pozostało jeszcze tylko niespełna 60 miejsc. Na badania można się rejestrować 19, 25 i 29 lipca – informuje Mateusz Kopciuch z Profesorskiego Centrum Medycznego Optimum we Wrocławiu.

lekarz
Fot. Pixabay

Od stycznia przebadano już 344 młodych pacjentów. Początkowo akcja miała trwać do końca marca, jednak ponieważ zainteresowanie było bardzo duże, zdecydowano się ją przedłużyć.

Badania są bezpłatne, program sponsoruje bowiem Fundacja Polska Miedź. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Żeby wziąć w nich udział, trzeba się zarejestrować pod numerem telefonu 502 999 239.

– Akcja została przeniesiona z MCZ do przychodni AMEZ przy ulicy Kamiennej 1G, to tam w najbliższych tygodniach będziemy przyjmować – mówi Mateusz Kopciuch. – Podkreślam, że badania mają charakter profilaktyczny. Celem akcji jest nie tylko pomoc dzieciom zagrożonym rozwojem zespołu metabolicznego, ale również promocja zdrowego trybu życia i zachowań prozdrowotnych, tak istotnych dla prawidłowego rozwoju dziecka – dodaje.

W ramach akcji każdemu pacjentowi badana jest krew, wykonywane badanie USG, a następnie udzielana specjalistyczna konsultacja gastrologiczna.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość