Prywatne przedszkola nie chcą pieniędzy z miasta

Jeśli zabraknie miejsc w miejskich przedszkolach, gmina ma poszukać prywatnej placówki i w niej umieścić dzieci – takie były założenia rządowego programu, według którego, wszystkie dzieci od trzeciego roku życia mają mieć zapewnioną opiekę przedszkolną. Problem w tym, że w Lubinie urząd ogłosił taki przetarg, ale nie zgłosiło się żadne prywatne przedszkole.

Fot. Pixabay

Magistrat ogłosił konkurs w połowie czerwca. Szukano prywatnej placówki, która zapewni miejsce dla 50 dzieci. Dla rodzica miał to być koszt taki, jak za przedszkole miejskie, resztę miało zapłacić miasto. – Ale nie zgłosiło się żadne przedszkole prywatne, które chciałoby przyjąć do siebie dzieci – mówi Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału infrastruktury lubińskiego magistratu.

Co teraz? – Te 50 miejsc miało być zabezpieczeniem na wypadek, gdyby pojawiły się dodatkowe zgłoszenia. Na dziś brakuje nam miejsc dla około 15 dzieci. Na razie odsyłamy je do Przedszkola nr 15, bo tam zostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc – tłumaczy naczelnik Pudełko.

Cały czas trwa też remont w Przedszkolu nr 5. Jeśli uda się go zakończyć w czasie wakacji, tam też znajdą się dodatkowe miejsca dla maluchów. – Cały czas jesteśmy w kontakcie z rodzicami dzieci, które nie zostały jeszcze przyjęte do żadnej placówki i próbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie – dodaje naczelnik.

W tym roku w Lubinie w pierwszym naborze do miejskich przedszkoli przyjęto ponad 500 maluchów. Po rekrutacji uzupełniającej w lubińskich placówkach miejsce znalazły kolejne dzieci. W sumie jest ich już około 640.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Prywatne przedszkola nie chcą pieniędzy z miasta"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marla
Gość
Marla
9 miesięcy 5 dni temu
Jakie jeszcze miejsca w przedszkolu 15! Miasto dorzuciło w naborze dodatkowym tyle dzieci 3-letnich do 15, że grupę 5-latków wyrzucono z budynku przedszkola do Szkoły Podstawowej nr 10, tyle się krzyczy że szkoła nie jest przygotowana na 6-latki, przywrócono wiek szkolny na 7 lat, a tu proszę 5 latki będą w szkole z 14-latkami, bo przecież 6 klasa została dalej w podstawówce jak zlikwidowano gimnazjum. Miejsca w przedszkolu jest na 7 grup, a utworzono 11, bo 4 wyrzucono do szkoły podstawowej 10 i 12. Zamiast w budynku po szkole nr 12, którą przenoszą na Szpakową, utworzyć dodatkowe przedszkole to władzom… Czytaj więcej »
RODZIC RODZIC
Gość
RODZIC RODZIC
9 miesięcy 6 dni temu
jak rodzice mają iść spokojnie do pracy jak państwo, miasta, wsie nie potrafią zapewnić odpowiedniej ilości placówek z wystarczającą ilością miejsc dla dzieci a wsie mają w nosie co Z TYMI DZIEĆMI NIECH RADZĄ SOBIE SAMI RODZICE, a co najlepsze to to że w Lubinie są tylko 2 żłobki to już jest istną parodią.I jak rodzice mają iść do pracy i zarobić na utrzymanie rodziny. Mam 3 dzieci dwoje dostało się do przedszkola w mieście a 3 nie dostało się do żłobka w mieście bo pobieram 500+ z gminy to jest chore przecież się płaci za ten żłobek. co o… Czytaj więcej »
wpDiscuz