Proszę przygotować bilety do kontroli

Czy komunikacja ponownie będzie płatna? A może już jest? – z takim pytaniem zwrócili się do nas w weekend Czytelnicy. Wszystko przez napis, który w minioną niedzielę wyświetlał się w autobusie linii numer 7.

Fot. Czytelniczka

– Czy wiecie może dlaczego na wyświetlaczu autobusu pod kierunkiem jazdy widnieje napis: „Proszę przygotować bilety do kontroli”? – pyta jedna z lubinianek.

Rzeczywiście. Ze zdjęcia, które przesłała nam Czytelniczka, można wywnioskować, że w autobusie powinniśmy mieć bilet. I że sprawdzą go kontrolerzy. Rzecz w tym, że biletów w Lubinie nie ma już od dawna, nie licząc oczywiście uczniów, którzy otrzymują refundowane bilety. Nie ma też kontrolerów. O co więc chodzi?

– Rzeczywiście był taki napis – potwierdza Marta Dykas ze Starostwa Powiatowego w Lubinie, które odpowiada za komunikację w całym powiecie. – Wystąpił błąd systemowy, który został już usunięty – dodaje, jednocześnie przypominając, że komunikacja nadal jest darmowa, nie ma biletów ani kontrolerów.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Proszę przygotować bilety do kontroli"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Alcatraz
Gość
Alcatraz
8 dni 16 godzin temu

ale problem macie?

Nowotwóryński
Gość
Nowotwóryński
13 dni 1 godzina temu

Skoro stawiaja ploty za 2 mln to niewykluczone ze jednak bileciki wroca. Niektorzy wiedza jak kupic ludzi a potem ich oszukac. Woda juz podrozala i to nie raz.

kaka
Gość
kaka
13 dni 3 godzin temu

nie ma nic za darmo.PKS dobrze za komunikacje kasuje z podatków

Pawcio
Gość
Pawcio
13 dni 14 godzin temu

Z tego co mi wiadomo tzw „bilety dla uczni” są ze względu na dofinansowanie z dotacji unii europejskiej na bezpłatne dojazdy uczni do szkół. Komunikacja tak czy siak jest bezpłatna i opłacana z pieniędzy miasta, a że nadażyła się okazja na skorzystanie jeszcze z dofinansowania UE to czemu nie brać tych pieniędzy z Unii ??

Obywatel X
Gość
Obywatel X
13 dni 15 godzin temu

Wielu lubinian nie korzysta z komunikacji miejskiej, od kiedy autobusami jeżdżą hordy śmierdzących żuli. Wolą pojechać taksówką, lub przejść się piechotą …

Rocky
Gość
Rocky
13 dni 17 godzin temu

Co się dziwić że inwestycji jest tak mało jak złotówki puszcza się z dymem,,,

szofer
Gość
szofer
13 dni 17 godzin temu

Odczepcie się od Prezydenta. Powiedział wyraźnie, że dopóki będzie prezydentem, komunikacja będzie bezpłatna. Teraz komunikacją powiatową zajmuje się POWIAT.

No
Gość
No
13 dni 1 godzina temu

Nie odczepie sie, bo szasta NASZYMI pieniedzmi na lewo i prawo, wyrzuca je w bloto.

uuuuaa
Gość
uuuuaa
13 dni 20 godzin temu

zmieni sie prezydent i beda bilety :p

Pidżamowiec
Gość
Pidżamowiec
13 dni 13 godzin temu

Panie Robercie, jak pragnę zdrowia, aż tak głupich sposobów Pan się łapie?

GAJOWY MARUCHA
Gość
GAJOWY MARUCHA
13 dni 18 godzin temu

I tak ma być, tylko bilety! Jest to jedyny sposób pozbycia się smrodu z komunikacji miejskiej a szczególnie w linii numer 4! Panie prezydencie słuchaj jak błaga Cię lud!

Qq
Gość
Qq
13 dni 21 godzin temu

Nie ma za free. Z podatków idzie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo
13 dni 22 godzin temu

Wszystko za darmo jeszcze pretensje jakieś :/ Dzięki tej „fikcyjnej” kwocie na biletach dzieciaków wszyscy jeździmy za free.

Anonimowo
Gość
Anonimowo
13 dni 22 godzin temu

Zastanawia mnie fakt dlaczego dzieci mają mieć bilety ? Jak za darmo to za darmo czy uczeń czy osoba dorosła ale pieniążki trzeba przeprac moje dziecko dostaje co miesiąc bilet w kwocie 76,50 ??? Nie lepiej kupić za to obiad na cały miesiąc niż fikcyjny bilet miesięczny a jak nie będzie miał to co dostanie mandat ??? Od kogo pana prezydenta Żart

XYZ
Gość
XYZ
13 dni 18 godzin temu

Raczej z tymi biletami chodzi o formalność 🙂

wpDiscuz