Promują odblaski wśród najmłodszych

102

To ma być promocja noszenia odblasków. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji ogłasza konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pt. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

Konkurs rozpoczyna się 6 maja 2019 r. i trwa do 12 lipca 2019 r.

Ma zachęcać jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Polega na ułożeniu czterowersowej rymowanki zachęcającej do używania elementów odblaskowych. Prace (rymowanki) należy przesłać na adres właściwej komendy wojewódzkiej policji/Komendy Stołecznej Policji, z dopiskiem „Konkurs na rymowankę”.

Do konkursu może przystąpić każda szkoła, która zgłosi prace wykonane przez uczniów klas I – III szkół podstawowych znajdujących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 sierpnia 2019 r., a 1 października 2019 r. odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość