Prokuratura bada przyczyny śmierci górnika

Prokuratura Rejonowa w Lubinie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 24-letniego pracownika Zakładów Górniczych Rudna.

Nie wiadomo, dlaczego górnik zmarł pod ziemią. Jak informowaliśmy, ratownicy znaleźli ciało w miejscu, które wyłączone jest z ruchu eksploatacyjnego.

– Prokurator zajmuje się tą sprawą od wczoraj. Z pewnością przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczyny śmierci mężczyzny. Być może będą potrzebne jeszcze dalsze analizy, ale tego w tej chwili nie możemy stwierdzić – mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Sprawie przyglądają się też Okręgowy Urząd Górniczy we Wrocławiu i Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach.

– Na razie mamy tylko informację, że doszło do takiego zdarzenia. Kluczowe dla nas jest ustalenie przyczyn śmierci górnika, ale tu musimy czekać na wyniki śledztwa prokuratury – mówi rzeczniczka WUG Anna Swinarska-Tadla.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Prokuratura bada przyczyny śmierci górnika"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Lex
Gość
Lex
9 miesięcy 9 dni temu

Rocky nie produkuj się tutaj bo to nic nie zmieni. Przetłumacz to swoim uwielbianym Pisiorom, że czas najwyższy zacząć spełniać przedwyborcze obietnice

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 9 dni temu

Już czas zlikwidować 500 + dla bogatych i podatek od kopalin zostawić Górnikom na który tak ciężko pracują.Nie ma takiego drugiego zawodu w którym przez lata ciężkiej pracy łączność ze Światem jest tylko telefoniczna i liczyć tylko mogą na szczęście i naturę A co rok to piekiełko jest większe

Pracownik
Gość
Pracownik
9 miesięcy 9 dni temu

Na oddziałach poza miejscami klimatyzowanymi w wielu miejscach jest przekroczona temperatura. Powyżej 33 stopni. Wszyscy o tym wiedzą. I co ? I nic !
Pracują w przekroczonych stężeniach siarkowodoru. Wiedzą w których miejscach i nie zabierają sygnalizatorów bo przekroczenia są rejestrowane i trzeba to zgłaszać. Większość o tym wle i co ? I nic ! Ogólna znieczulica. PATOLOGIA .
Wydaje się jakby to było ciche przyzwolenie jakieś. Tony tony i kasa dla dozoru wyższego się liczy ! Życie ludzkie jest na drugim miejscu.
Taka jest prawda.

czekolada
Gość
czekolada
9 miesięcy 10 dni temu

pytanie brzmi co tak mlody starzem chlopak robil tam SAM????????????????????????????????????kto za to beknie?????????pewnie nikt bo zostanie uznana wina zmarlego………….jak zwykle a reszta dalej gowno wielkie bedzie robic i kase za nic chłapać rzygac sie chce

Zglubin
Gość
Zglubin
9 miesięcy 10 dni temu

Nie piszmy się w sobotę i niedzielę do roboty i wszystkie nasze postulaty będą szybko usłyszane. Pół roku bez weekendów i lecą wszystkie białe czapki od góry do dołu i po temacie. Ale nie brać Górnicza nabrała abonamentów na auta hipotek na 30 lat na piękne domy w których ojca na weekendy nie widać bo w dziurze siedzi. Niestety ale te nie pisanie się na weekendy to jedyna rzecz jaka nam pozostała do ugrania czegokolwiek…

wpDiscuz