Problemów z CEPiK-iem ciąg dalszy

0

Zarejestrowanie samochodu nadal przypomina rosyjską ruletkę. Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców albo działa albo nie. Problemy trwają już trzeci tydzień i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy system zacznie poprawnie działać – Ministerstwo Cyfryzacji nadal nie poprawiło programu, który miał pomóc, a tylko przysporzył urzędom i mieszkańcom sporo kłopotów.

– Cały czas trwają prace nad poprawą działania systemu. Z oficjalnego komunikatu Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że problem się ustabilizował. Niestety nie wiemy, kiedy ministerstwo faktycznie poradzi sobie z tym problemem, a my w końcu będziemy mogli sprawnie obsługiwać mieszkańców. Ta sytuacja dotyczy nie tylko powiatu lubińskiego, ale całej Polski. Mamy nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy – mówi Paweł Kleszcz, sekretarz powiatu lubińskiego.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, czyli CEPiK, została uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji 13 listopada. Przez pierwsze dni system w ogóle nie działał lub działał wybiórczo. Mijają kolejne tygodnie a problem nadal nie został do końca rozwiązany i zarejestrowanie pojazdu wciąż jest nie lada wyzwaniem zarówno dla pracowników urzędu, jak i dla mieszkańców.

– Jest trochę lepiej, ale tylko trochę. Ja tu bywam przynajmniej raz w tygodniu, to widzę, co się dzieję. Wszyscy się denerwują i mają nadzieję, że uda im się załatwić sprawę. Miejmy nadzieję, że w końcu zacznie to działać jak należy – mówi jeden z klientów lubińskiego starostwa.

Jeśli ktoś chciałby właśnie teraz zarejestrować swój pojazd, musi się przygotować, że niekoniecznie może się to udać. Chęci pracowników Biura Komunikacji lubińskiego Starostwa Powiatowego niestety nie wystarczą w starciu z wadliwym systemem.

Aby zatrzeć niekorzystne wrażenie spowodowane wadliwym funkcjonowaniem systemu, Ministerstwo Cyfryzacji zaczęło na swojej stronie raportować przebieg prac nad jego stabilizacją. Czytając poszczególne raporty można jednak odnieść wrażenie, że system i powiatowi urzędnicy funkcjonują w równoległych rzeczywistościach, ponieważ MC konsekwentnie informuje, iż „obciążenie systemu centralnego CEPiK 2.0 jest monitorowane w trybie ciągłym i nie odnotowano żadnych problemów z jego wydajnością”.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość