Prezydent: To będzie bardzo inwestycyjny budżet

– To jest budżet bardzo inwestycyjny – podsumowuje prezydent Lubina projekt, którym jutro zajmą się lubińscy radni. W planach jest między innymi przebudowa jednej z głównych dróg przebiegających przez miasto, ale i budowa strzelnicy sportowej na terenach RCS, w pobliżu basenu.

W przyszłorocznym budżecie Lubina zaplanowano dochody na poziomie 377 mln zł i wydatki około 409 mln zł. Deficyt pokryty zostanie z rezerw i długoterminowego kredytu. Większość wydatków przeznaczonych zostanie na inwestycje.

– Kończymy pewne projekty. Są to przedsięwzięcia drogowe, które zamykają tak naprawdę wszystkie problemy związane z rozwojem miasta, jeśli chodzi o układ komunikacyjny – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński, mając na myśli przede wszystkim przebudowę ulicy Ścinawskiej, alei Niepodległości i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ulicy Granitowej, na którą Lubin otrzymał 25 mln zł unijnej dotacji.

– Można powiedzieć, że przez najbliższych dwadzieścia lat takich nakładów inwestycyjnych, nie to że nie będzie, ale po prostu nie będzie takich potrzeb. W następnych latach miasto będzie porządkować swoją strefę wewnętrznych parkingów i ulic – dodaje prezydent, wskazując, że odświeżony zostanie nie tylko drogowy układ komunikacyjny, ale i kolejowy. – Po wielu latach bojów, które stoczyliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat, kolej wraca do Lubina. Mamy nadzieję, że uda nam się otworzyć po następnym sylwestrze, niestety nie w przyszłym roku, ale w roku 2019, kolej w Lubinie. To też jest związane z naszymi wydatkami: z porządkowaniem całej tej strefy wokół dworca, nowym dworcem i projektem, który będziemy chcieli przedstawić na przełomie maja i czerwca – zdradza.

Jedną z większych inwestycji w przyszłym roku będzie z pewnością strzelnica sportowa, która ma powstać na terenach między odkrytym basenem RCS a halą tenisową.

– Liczymy na wsparcie rządu, jeśli chodzi o strzelnicę sportową. Rząd zadeklarował, że będzie finansował lub współfinansował strzelnice, w związku z czym przygotowaliśmy się do takiego projektu już dwa lata temu. Teraz jest finalizowany, jeżeli chodzi o stronę dokumentacyjną i własność gruntu, bo strzelnica powstanie na terenie wokół RCS. Chcemy, żeby oferta sportowa była szeroka i docierała do różnych grup związanych ze sportem na terenie Lubina i nie tylko – dodaje prezydent.

Szczegóły na temat przyszłorocznego budżetu podamy jutro, po sesji rady miejskiej.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Pankoncept
Pankoncept
10 miesięcy 28 dni temu

Tak, tak jeszcze wiele klombów i trawników do wykonania w tym mieście. Panie RR rób Pan ważne społecznie rzeczy i zacznij działać w tym czego brakuje w Lubinie czyli zakładów pracy. Uzbrajaj Pan tereny pod inwestycje przemysłowe. Wszyscy w koło już dawno to zrobili. Można tu stwierdzić że ludzie biadolą ale akurat w tym zakresie mają pełną rację. Czy jest tu choć jeden duży zakład jak u sąsiadów? Całkowicie Pan to zaniedbał i to się zemści na tym mieście, zero alternatyw !

sąsiad z Małomic
sąsiad z Małomic
11 miesięcy 8 dni temu

Piotrek, daj już spokój z tym hejtem! I tak nie wygrasz wyborów.

Ctrl+C
Ctrl+C
11 miesięcy 8 dni temu

Jak ktoś chce pracować, to znajdzie pracę. A jak będzie chciał marudzić to otworzy lubin.pl i zacznie wylewać jad. Tyle w temacie

Robert
Robert
11 miesięcy 12 dni temu

Największym problemem dla rozwoju tego miasta i jego mieszkańców jest brak pracy, dużych firm, zakładów jakie mają sąsiednie miejscowości. Sam noszę się z zamiarem wyprowadzki, zresztą tak jak zrobili to moi sąsiedzi. Bo mieszka się tam gdzie ma się pracę a nie gdzie jeździ się na zakupy czy po rozrywkę ! Ktoś w tym mieście już dawno o tym zapomniał a to w końcu się zemści.

jolka
jolka
11 miesięcy 23 dni temu

tylko pis

MarO
MarO
11 miesięcy 8 dni temu

PiS to zdrajcy Zagłębia Miedziowego, obiecują gruszki na wierzbie i doją nasz region poprzez podatek miedziowy. Zapomnij!!!!

wierny poddany
wierny poddany
11 miesięcy 23 dni temu

ale przepita japona…

Signalysta
Signalysta
11 miesięcy 24 dni temu

Możecie sobie wszyscy pluć żółcią i szczekać, a prawda jest taka, że nie ma nikogo lepszego od Raczyńskiego. Bo niby kto? Wojnarowski? Borys? Maćkała? Niewodniczański? Bober? Za Raczyńskiego miasto się rozwija. Koleś się zna na rządzeniu. Fajnie by było gdyby jeszcze udało mu się jakichś inwestorów zachęcić do zainwestowania w Lubinie.

MarO
MarO
11 miesięcy 8 dni temu

Zgadzam się w 100%! Raczyński zna się na rządzeniu, nie ma nikogo lepszego z takim doświadczeniem. Poza tym wkrótce rusza strefa ekonomiczna przy lotnisku, więc tam będą nowe miejsca pracy

Lubin__
Lubin__
11 miesięcy 24 dni temu
W czym sie miasto rozwija? W tym, że za chwilę będzie tu 75 tysięcy ludzi i z każdym rokiem ta liczba drastycznie maleje? Ludzie idą tam gdzie jest praca, a w Lubinie jest tylko KGHM i kasa w markecie. Każde nowe miejsce pracy to potencjalne kilka nowych osób w Lubinie (pracownik plus rodzina). Każda Fabryka na 100 osób to miejsca pracy: od sprzątaczki aż po inżyniera, menadżera, do tego potecjalnie inne firmy podwykonwcy,kooperanci. Z Polkowicami czy Legnica to nawet nie ma porównania, ale nas przegoniły Nowa Sól, Środa czy Jawor. To jest wstyd! Nasi „fachowcy” nie potrafią nic, jedynie wydac… Czytaj więcej »
Gość
Gość
11 miesięcy 24 dni temu
Zgadzam się, chociaż nikt nie jest doskonały. Kredyty? dziś większość społeczeństwa żyje na kredyt: mieszkania, meble, sprzęt. wczasy, budowa domów. Gdyby czekali, aż uciułają, to by mieszkali pod mostem. Niewiele osób zarabia tyle, żeby nie brać kredytów. Nie każdy ma bogatych rodzicow. Jeżeli Prezydent bierze kredyty, to spłacamy je z podatków, które i tak musimy odprowadzać.A Lubin jest piękny, zadbany, drogi super. Pamietam maćkałówkę- drogę do nikąd. A jak ktoś chce pracować, to pracę znajdzie. Na całym świecie tak się dzieje, że jak się chce zarobić więcej, to szuka się pracy poza granicami. Za granicą zarobić, wydać w Polsce, to… Czytaj więcej »
admin
admin
11 miesięcy 24 dni temu
człowieku Ty masz jakiekolwiek pojęcie o rządzeniu? To, że nie ma dobrych nie robi go dobrym prezydentem! Inwestorów to on „szuka” od kilku lat, z tym, że nic w tym kierunku nie robiąc. Kiedyś palnął nawet, ze nie potrzebuje inwestorów bo ma inwestora na Skłodowskiej w postaci KGHM. To wg Ciebie jest powazne podejscie do rządzenia miastem? Czy może powazne jest nie informowanie mieszkańców o niczym i decydowanie jednosobowo lub w wąskim gronie o naszym życiu? A moze dobry rządzeniem nazwiesz wrzucanie swojej świty na kazde możliwe stanowisko? Zaraz pewnie wyskoczysz, że park jest, obwodnica. No i co z tego,… Czytaj więcej »
Rocky
Rocky
11 miesięcy 24 dni temu

Nadchodzi taki czas że trzeba się sprężać aby zaistnieć i przetrwać dalej,,,Czy Pan Prezydent ma tyle plusów aby pokonać minusy,,,Jest to taki moment w którym nie można sobie pozwolić na błędy a strzelnica w takim miejscu nie wróży nic dobrego o braku budowy mieszkań +też warto wspomnieć budżet obywatelski itd.

uczeń wierszoklety
uczeń wierszoklety
11 miesięcy 24 dni temu

ODA do RR.
Wstał prezydent nasz wspaniały
i ogłosił niespodzianie
dam wam budżet nie z tej ziemi
bądźcie dumni lubinianie.
Ludzie stoją i słuchają
oczy trą swe ze zdumienia
miał być rynek, miejsca pracy
a jest farsa bez wątpienia.
I tak „rządzi” nam prezydent
lat już w sumie kilkanaście
dalej dziura, dalej wałki
co kto zrobi jego kaście?
Tu potrzebna jest wymiana
nowi niech ogarną stery
a kolesie od rządzenia
niech nie robią już kariery.
Proszę dać nam wszystkim spokój
mamy dość dziadostwa w mieście
dajcie sobie na wstrzymanie
idźcie w ch… wy juz nareszcie!!!

Lubiniak
Lubiniak
11 miesięcy 24 dni temu

No własnie >RR rzadzi juz kilkanaście lat i mimo narzekań, jestb wybierany. O czym to świadczy? Poprzednicy padli po drugim podejściu. Widać, mimo narzekań niektórych, wiekszośc docenia pracę Prezydenta.

Lubin__
Lubin__
11 miesięcy 24 dni temu

Świadczy to jedynie o tym, ze jest w miescie grupa ludzie uzaleznionych od ekipy raczynksgo lub po prostu bojąca sie o prace (kolesie w spolkach, radni, prcownicy urzedów i miejskich spółek, nauczyciele, itd. i ci wszyscy ludzie z rodzinami na niego głosują bo coś z tego mają. W mieście wilelkości Lubina te kilka tysięcy głosów plus ludzie ogłupieni przez lokalne media raczyńskiego wystarczało dotychczas by wygrywac. Tylko idiota myśli że jest inaczej.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 24 dni temu

Tyle krzyku, tyle wrzasku,,,Diabełków z Pisekty a na koniec i tak wygra RR,,

ModrzewiowaBlok
ModrzewiowaBlok
11 miesięcy 24 dni temu
Do wszystkich którzy mówią, że „zagłosują na Raczyńskiego bo dużo zrobił” chcę powiedzieć jedno – Miasto Lubin jest na tle innych bogate, bo podatki do kasy miejskiej płaci KGHM. Po prostu stać nasze miasto na ten asfalt na drogach i remonty/malowanie wszystkiego innego. Nie jest to zasługa żadnego polityka – mamy po prostu szczęście, bo pod nami jest miedź. A teraz zastanówmy się – Czy aby na pewno lokalni politycy zrobili wszystko, żeby ludziom żyło się jeszcze przyjemniej? Co zostało zrobione w kierunku pozyskiwania nowych inwestorów? Czy samorząd ściągnął poważnego inwestora? Popatrzcie na mały Jawor – oni dali radę z… Czytaj więcej »
lubinianin1957_
lubinianin1957_
11 miesięcy 24 dni temu

Jakby w Lubinie rządził ktoś normalny i uczciwy, to z tym potencjałem miasto wyglądałoby kosmicznie: szklane domy, strefa z dziesiątkami firm mniej lub bardziej związanych z KGHM, tętniący życiem Rynek, centrum i ludzie sprawadzający się tu. Zamiast tego miasto wygląda KOMICZNIE! Bez Rynku, bez dworca PKSu, bez dworca PKP, bez połaczenia kolejowego i autobusowego z Wrocławiem. Bez znalezienia żadnego inwestora do strefy przez naście lat. Za to z roku na rok z malejącą liczbą ludności.

KedART
KedART
11 miesięcy 24 dni temu

A ja mam nadzieję, że strzelnica sportowa powstanie. Ta na przylesiu była często użytkowana i ta w oborze i w szkole na Kościuszki również jest, pomimo dość spartańskich warunków. Mam tylko nadzieję, że będzie chociaż jedna oś 100m lub dłuższa i możliwe do zaakceptowania zasady korzystania oraz ceny.

wierszokleta nie śpi
wierszokleta nie śpi
11 miesięcy 24 dni temu
Gdy już sprawy budownicze były dogadane, Budżet kRRól wziął na tapetę, nie grał cały ranek. Znów zwołano sztab specjalsów, Same mądre głowy, jest stajenny, jest ktoś nowy… A nieeee, to stawowy. No więc wicie rozumiecie Lud budżetu woła, Ciężko będzie coś obiecać, Gdy syf dookoła. Może- z tyłu ktoś podpowie – prospekt emisyjny? Nawet nie wiem co to znaczy , Mam!! inwestycyjny! Taki ma być nowy budżet, To jest słowo klucz. Teraz mi przynieście nuty I wynocha już. Znowu z tyłu ktoś zapyta, A liczby, procenty? No popatrzcie co za men da, coś Pan p…. ty?! Z innej strony ktoś… Czytaj więcej »
Roman Kolzowsky
Roman Kolzowsky
11 miesięcy 24 dni temu

Innowacyjny budżet ? – innowacja to wizja, innowacja to nauka, technika, gospodarka. Innowacja to zmiana procesów, innowacja to ład i nowe standardy. Ni jak się ma to wszystko do budowy dla kilkunastu użytkowników nowej strzelnicy za kilka czy kilkanaście milionów. Ludzie tego nie kupią. Ludzie chcą pracy dla siebie, dla swoich dzieci, dla swoich wnuków. Po inwestycjach, które dają stabilizacje i wynagrodzenie mieszkańcom poznaje się dobrego zarządzającego. Lubin jest w III lidze w porównaniu z Polkowicami czy Legnicą w tej materii jeżeli chodzi o kreowanie nowych miejsc pracy.

Benito
Benito
11 miesięcy 24 dni temu

Dlatego jestem fanem faszyzmu,bo gdybym doszedl do wladzy,to cały ten plebs co sie pieni w komentarzach zamknałbym w wiezeniu.

Marek
Marek
11 miesięcy 24 dni temu

To się nie pień. Plebsie.

hehehe
hehehe
11 miesięcy 24 dni temu

Nie propaguj bo zamkną Ciebie 😀

partia bezpartyjnych saksofonistów
partia bezpartyjnych saksofonistów
11 miesięcy 24 dni temu

a u kogo się zadłuży na 32 milionów ? albo że by te brakujące 32 miliony do jego wspaniałego budżetu miały dopłacić mieszkańcy miasta z własnej kieszeni ? ….to nie dużo tylko 430zł na każdego mieszkańca (tego we wózku dziecięcym też)

niewazne
niewazne
11 miesięcy 24 dni temu

za wody płacimy 13 zł za m3, płaci całe miasto! autobus za darmo, skorzysta 30% mieszkanców. jestem geniuszem, na plus i zapewnione wygrany wybory! ha, mozna?

meloman
meloman
11 miesięcy 24 dni temu

Dokupią saksofonów ? A skąd wezmą saksofonistów albo saksofonistki ?

Ela
Ela
11 miesięcy 24 dni temu

..przed nami rok cudów!

Cisowa
Cisowa
11 miesięcy 25 dni temu

Zagłosuję na PiS. Nic nie pomogą wasze obłudne obietnice. Poziom buty i chamstwa już się przelał. Dość panie R.

Marek
Marek
11 miesięcy 25 dni temu
Faktycznie, ogrodzenie i zniszczenie drzew na strzelnicy na Przylesiu i budowanie nowej gdzie indziej to niezbędna inwestycja, na którą mieszkancy Lubina czekali od lat. Dalej mamy remont drogi, ktora tego remontu nie wymaga. Brawo. Idziecie po piekna porazke w wyborach i tego wam zycze. Jedyne co wam swietnie wychodzi to upychanie rodzin i kolezkow od wódki po spolkach. O przetargach i realizacjach nie bede wspominal, bo to az zal. Partacze jestescie. Wybory sie zblizaja, zaczeliscie sie bac, to sie wzieliscie za rynek nagle i nawet tego nie potraficie wykonac. Plujcie dalej na pis i zachowujcie sie jak platforma oszustow, to… Czytaj więcej »
Tomasziniemasz
Tomasziniemasz
11 miesięcy 25 dni temu

Dlaczego pan prezydent Robert Raczyński przekazuje lubinskie Błonia pod zabudowę? Nie zgadzam się i zagłosuje na Kubowa. Jedyna alternatywa dla kRRóla co stracił połączenie z ziemią.

żwirko
żwirko
11 miesięcy 25 dni temu

Czas na zmiany…

hehehe
hehehe
11 miesięcy 25 dni temu

Po co walić kasę na strzelnicę, całkiem fajnie można sobie postrzelać z torebek po cukrze..
Zwolennicy większych kalibrów mają do wyboru worki po cemencie 😀

Piotr
Piotr
11 miesięcy 25 dni temu

Teren osir zrobiliście ładnie ale nie dla zwykłych ludzi z bloków tylko dla elity we willach! Kogo stać na wyjście tam? Hala za miliony nie powiem ładna ale czemu tak zrobiliście że trzeba do niej dokładać. Wolałbym zalatany dziury w drogach niż ładny budynek z którego nie korzystam..

Maxi
Maxi
11 miesięcy 25 dni temu

Osiedle Polne jest zaniedbane, nic nie widać żeby coś tu się działo ze strony miasta. Tyle lat czekać i nic.. Tylko spółdzielnia cokolwiek.. Za co płacimy radnym na czele z przewodniczącym Białkowskim i emerytem Węgrzynowskim?? Jak nic wam się nie chce to idźcie sobie gdzie indziej!

Code
Code
11 miesięcy 25 dni temu

Nic nie zrobiłeś panie prezydent dla inwestycji w Lubinie ja do Polkowic codziennie a pan tu mydli oczy że niepodległości będzie remont przecież ta droga NIE WYMAGA REMONTU! Zróbcie dla ludzi wreszcie coś a nie ambicje swojej i kompleksy leczycie w zarzadach spółek!! Dlaczego podwyżka wody była a prezes i rada nadzorcza zarabia 25 tysięcy złotych

Luzak
Luzak
11 miesięcy 24 dni temu

Co jak co, ale Niepodległości WYMAGA REMONTU! I tu Raczyńskiego popieram.

charlie
charlie
11 miesięcy 25 dni temu

Basen będzie rozbudowany w przyszłym roku

charlie
charlie
11 miesięcy 25 dni temu

Nie narzekać. U nas w Lubinie i tak robi się najwięcej niż w innych miastach. Krytykowali park wrocławski, hale, obwodnice a teraz bez tych inwestycji to była by bida. Parkingów więcej by się przydało na osiedlach.

Tomasz Sopecki
Tomasz Sopecki
11 miesięcy 25 dni temu

Napoleonie – Młodzi uciekają z miasta, nie ma pracy i perspektyw. (chyba ze mówimy o pracy na kasach w markecie). Ziemia inwestycyjna leży odłogiem. Strefa ekonomiczna uchwalona została 15 lat temu i jest taką samą dziurą jak dziura w Rynku. W Legnicy dziesiątki firm sprowadzili, a Ty mydlisz ludziom oczy strzelnicą !! Mniej lania wody, więcej faktów i czynów. Kończ Wać Pan i wstydu oszczędź.

Robert
Robert
11 miesięcy 25 dni temu

Od lat brakuje mi polityki informacyjnej na temat co ,gdzie i jak będzie wyglądać.Na przykład centrum przesiadkowe.Myślę że tak będzie zrobione że podczas deszczu będzie móżna przejsc z dworca PKP na PKS pod dachem bez zmoknięcia.Jak w Olsztynie.Zjeść i skorzystać z toalety.
Niespodzianka z Parkiem Leśnym.
Cała szopka z Rynkiem.Nikt nie pyta ludzi co chcą w Rynku,w Parku Leśnym.

Aga
Aga
11 miesięcy 25 dni temu

Czekamy na pole golfowe

Aga
Aga
11 miesięcy 25 dni temu

Zamiast strzelnicy .. prosi się rozbudowa basenu !!!

Magik
Magik
11 miesięcy 25 dni temu

Nie ma to jak zrobić strzelnicę dla wąskiej grupy ludzi, podobnie jak z halą tenisową, gdzie dano zaporowe ceny za godzinę. Hala się kręci, bo sami swoi maja karnety pewnie za darmo, ale zwykłego mieszkańca z dziećmi za 70zł/ godzinę już nie stać. Podobnie pewnie będzie ze strzelnicą. No ale co się dziwić, tutaj dla ludzi robi się coś na pokaz przy okazji wyborów, pozostałe lata to jeden wielki folwark prywatny, bez konsultacji z mieszkańcami.

wpDiscuz