Prezes PeBeKa odwołany

Mirosław Skowron nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Obowiązki szefa firmy powierzono dotychczasowemu wiceprezesowi Jarosławowi Danielkiewiczowi.

Mirosław Skowron

Jak udało nam się dowiedzieć, prezesa PeBeKi odwołała rada nadzorcza spółki.

Mirosław Skowron był prezesem PeBeKi przez półtora roku. Otrzymał tę funkcję w listopadzie 2016 roku, gdy nowym szefem KGHM został Radosław Domagalski-Łabędzki.

Jesienią ubiegłego roku Skowron zasłynął jako „weekendowy prezes”. W piątek powołano go bowiem na szefa Energetyki, innej ze spółek KGHM, a już w poniedziałek decyzję cofnięto. Przez trzy dni szefował więc równocześnie i w PeBeKa i w Energetyce, choć oficjalnie długo nie chciał tego potwierdzić nikt z KGHM.

Ostatecznie, po kilku dniach, rzeczniczka miedziowego holdingu przyznała, że ówczesny prezes spółki Radosław Domagalski-Łabędzki cofnął Skowronowi nominację do Energetyki. Zapewniła też, że za weekendowe prezesowanie odprawy nie będzie.

Od kilku miesięcy Domagalski-Łabędzki nie kieruje już Polską Miedzią. Teraz pracę stracił też Skowron. Jego miejsce w PeBeKa tymczasowo zajął dotychczasowy wiceprezes Jarosław Danielkiewicz – potwierdza nam rzeczniczka spółki Agnieszka Galewska.

Z tego co ustaliliśmy, Skowron ostatecznie pożegnał się z grupą kapitałową KGHM i nie został oddelegowany do żadnej ze spółek.

Pytanie co z jego pracą w radzie nadzorczej Energetyki, gdzie wciąż zasiada jako jej przewodniczący? Jak ustaliliśmy, tutaj prawdopodobnie żadnych zmian nie było.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Michał
Michał
8 miesięcy 1 dzień temu

Rocki, ty tłumoku zaczadzony, platfusowski trepie. Sam jesteś złodziejemi w dodatku chamem nieprzeciętnym. Wyp..alaj z tego forum, bo śmierdzi po każdym twoim głupim wpisie.

Henhen
Henhen
8 miesięcy 1 dzień temu

Odwołany, ale w swoim byłym gabinecie nadal siedzi i głaszcze po głowie panią PełnoNocnik. Gdzie tutaj ochrona danych osobowych oraz firmy? Kto na to zezwala?

Proszę pogonić tą bandę karierowiczów, bo działają jedynie na szkodę firmy.

tiruriru
tiruriru
8 miesięcy 1 dzień temu

A jak tam z Zeraniem? Na ile w koncu udzielilismy gwarancji? 15,20,25 lat? Oby tylko nie odbilo sie jak komunijna oranzada.

PS Oby tylko na wice lub glownego WC nie wskoczyl.

klakier
klakier
8 miesięcy 2 dni temu

Oj tam oj tam. Kaczor jeszcze trochę naobiecuje i dalej będzie mógł mieszać. A spółki skarbu państwa (w tym niestety nasz KGHM) będą pokrywać wyborcze obietnice a zarządy tych firm będą służyły do nagradzania zasłużonych działaczy, stąd te karuzele i de facto nie dotyczy to tylko KGHM ! A że firma mogła by się lepiej rozwijać ? Kogo to interesuje na panstwowym !

Employers from PBK
Employers from PBK
8 miesięcy 2 dni temu

„Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam” Mirek w…….dzielaj z Lubina nikt Cię tu nie chce i nie będzie po Tobie płakał

zboku
zboku
8 miesięcy 2 dni temu

Następny kwiatek,
„Szkoda, że zanim Pan Mirosław Skowron dostał nominację nikt nie pofatygował się sprawdzić jego uczciwości… w branży instalacyjnej słynie z przekręcenia paru firm w kilku częściach kraju w sumie na ładnych parę baniek. Firma Energy Inwestors a wczesniej Rosko Instal ma kilkunastu kontrahentów, których ordynarnie zrobiła w jajo. W obydwu pan miruś był TYLKO Prezesem Zarządu.. Ale rozumiem, że w polityce uczciwość to cecha frajerów

zboku
zboku
8 miesięcy 2 dni temu
A teraz parę wpisów o Mirosławie Skowronie Ta lokalizacji na Wiejskiej to raczej nie przypadek. Radzę pogrzebać co sie jeszcze pod adresem Wiejska 12 mieści i z kim jest powiązane. Ostatnio była informacja o panu Marku Z. – udziałowcu EI i jego powiązaniach z posłem Palikotem. Może po takich informacjach łatwiej będzie poskładać te puzzle do końca 🙂 Jeśli zaś chodzi o pana Mirka, to z organami „użera się” już od jakiegoś czasu i kryształowy nie jest , najoględniej mówiąc. Przez życie idzie chłop jak burza, przewraca słabszych bez mrugnięcia okiem a mniemanie ma o sobie nader wysokie. Przy bliższym… Czytaj więcej »
Titan
Titan
8 miesięcy 3 dni temu

A druga Pani kochanka tez Agnieszka, też leci ? taki fachowiec od cyferek, wszystkie zarządy PO, PSL, SLD a ona wiecznie na czele 🙁 jak to jest nie ma innych, lepszych księgowych ?

FCMU
FCMU
8 miesięcy 3 dni temu

Panie Jarosławie ! Zwolnić wszystkich pracujących emerytów i wciągnąć w struktury PeBeKi – KRM.

xyz
xyz
8 miesięcy 3 dni temu

Mirek Mirek jak nam ciebie zal Mirek Mirek jak nam ciebie zal ty ch…u!!!!! 😉

pytanie
pytanie
8 miesięcy 3 dni temu

a czy po odejsciu skowronka zwolnis rowniez jego kochanke tzn pania „pelnoNocnik”? bye bye:P

Rocky
Rocky
8 miesięcy 3 dni temu

No kilofy, zblizaja sie wybory słyszeliście o nowych bajkach,,,diabełków z Pisekty? Mama+,dobry start,emeryt plus i inne baju, baju??? szykować sie na wyższy podatek, cuekawe czy dacie sie drugi raz zrobic w jajo.A Rostek przepowiedzial dojną zmianę..

haha
haha
8 miesięcy 3 dni temu

w koncu 😀 zegnamy bez zalu… patologiczna zmiana ups mialo byc dobra zmiana 😀

WhoIsWho
WhoIsWho
8 miesięcy 3 dni temu
biedy klepac nie bedzie… 1. w styczniu 2018 powolano go do rady nadzorczej spolki EPORE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000112935) Wspólnicy: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna z siedzibą w Bełchatowie J.H. Duda Baustoffe Entsorgung Logistik GmbH z siedzibą w Bad Honnef 2. od 14.02.2017 rada nadzorcza „ENERGETYKA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000012900) 3. od 14.04.2017 rada nadzorcza WOJEWÓDZKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ W LEGNICY SPÓŁKA AKCYJNA (KRS 0000081828) 4. od 01.03.2017 rada nadzorcza PROJEKT KĘPNO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000167008) 5. od 27.10.2015 rada nadzorczs HERODOT SPÓŁKA AKCYJNA (KRS 0000581294) a zarazem wspolnik spolki zalezne m.in.:… Czytaj więcej »
No secret
No secret
8 miesięcy 3 dni temu

Po tych wszystkich zmianach widać, że pis totalnie nie potrafi dobrze zarządzać spółkami. Wewnętrznie muszą być bardzo podzieleni…zreszta rzad nie potrafi niczym dobrze zarządzać. Zamiast obniżyć podatki, które odciażą ludzi pracujących to woli promować nieróbstwo i rozdawnictwo (Oczywiście są to pieniądze wypracowane przez ludzi pracujących). Socjalizm pełną gębą.

Agnieszka
Agnieszka
8 miesięcy 3 dni temu

Kurcze Jarek w końcu odetchnie ufff a Skowronek będzie kampanie wyborcza robił Platformie na dolnym śląsku bez niego ani rusz…… multiifachowiec

Agag
Agag
8 miesięcy 3 dni temu

Naszemu KGHM-owi ogiera ukradli a taki był ładny amerykański,szkoda 🙁

Sławek
Sławek
8 miesięcy 3 dni temu

Naszemu KGHM-owi ogiera ukradli a taki był ładny amerykański,szkoda 🙁

Franek
Franek
8 miesięcy 3 dni temu

KARUZELA,KARUZELA
NA BIELANACH CO NIEDZIELA.
ŚMIECHU BECZKA I WESELA,
A MUZYCZKA,MUZYCZKA NAM GRA.
JAK PRZYJEMNIE
GDY ŚWIAT KRĘCI SIĘ WKOŁO.
ŚWIAT CAŁY – TY I JA,
… Szkoda tylko firmy bo po tych zabawach dobrej zmiany obudzimy się w Wałbrzychu.

Rocky
Rocky
8 miesięcy 3 dni temu

głosowaliście na Pisektę to macie co chcieliście

wpDiscuz