Prezes PeBeKa odwołany

6

Mirosław Skowron nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Obowiązki szefa firmy powierzono dotychczasowemu wiceprezesowi Jarosławowi Danielkiewiczowi.

Mirosław Skowron

Jak udało nam się dowiedzieć, prezesa PeBeKi odwołała rada nadzorcza spółki.

Mirosław Skowron był prezesem PeBeKi przez półtora roku. Otrzymał tę funkcję w listopadzie 2016 roku, gdy nowym szefem KGHM został Radosław Domagalski-Łabędzki.

Jesienią ubiegłego roku Skowron zasłynął jako „weekendowy prezes”. W piątek powołano go bowiem na szefa Energetyki, innej ze spółek KGHM, a już w poniedziałek decyzję cofnięto. Przez trzy dni szefował więc równocześnie i w PeBeKa i w Energetyce, choć oficjalnie długo nie chciał tego potwierdzić nikt z KGHM.

Ostatecznie, po kilku dniach, rzeczniczka miedziowego holdingu przyznała, że ówczesny prezes spółki Radosław Domagalski-Łabędzki cofnął Skowronowi nominację do Energetyki. Zapewniła też, że za weekendowe prezesowanie odprawy nie będzie.

Od kilku miesięcy Domagalski-Łabędzki nie kieruje już Polską Miedzią. Teraz pracę stracił też Skowron. Jego miejsce w PeBeKa tymczasowo zajął dotychczasowy wiceprezes Jarosław Danielkiewicz – potwierdza nam rzeczniczka spółki Agnieszka Galewska.

Z tego co ustaliliśmy, Skowron ostatecznie pożegnał się z grupą kapitałową KGHM i nie został oddelegowany do żadnej ze spółek.

Pytanie co z jego pracą w radzie nadzorczej Energetyki, gdzie wciąż zasiada jako jej przewodniczący? Jak ustaliliśmy, tutaj prawdopodobnie żadnych zmian nie było.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość