Prezes KGHM odwołany!

Potwierdziły się informacje o planowanych zmianach na stanowisku prezesa Polskiej Miedzi. Radosław Domagalski-Łabędzki przestał kierować holdingiem po dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej.

Od lewej: Radosław Domagalski-Łabędzki i Rafał Pawełczak/Fot. KGHM

Z zarządu miedziowej spółki odszedł nie tylko jej szef, lecz również Michał Jezioro – wiceprezes ds. aktywów zagranicznych, a w latach 2010-2016 prezes należącej do grupy KGHM Shanghai Copper Trading.

Pełnienie obowiązków prezesa powierzono Rafałowi Pawełczakowi, wiceprezesowi do spraw rozwoju. „Do czasu powołania nowego prezesa po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego” – czytamy w komunikacie KGHM. Nie podano jednak żadnych przyczyn odwołania dotychczasowego szefa miedziowego holdingu.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Piti
Piti
9 miesięcy 4 godzin temu

Radosław wracaj do handlu deskami klozetowymi bo zarządzanie kghm nie wyszlo ci. Tyle tylko ze wziales kase i odprawe dostaniesz. A i tak cala robote robi za ciebie armia podwladnych a ty w biurze siedzisz z nogami na biurku i kawe pijesz. Ot zarzadzanie

ap
ap
9 miesięcy 5 godzin temu

KGHM DO PRYWATYZACJI !!!!!!

Rrrr
Rrrr
8 miesięcy 29 dni temu

Tego obawiają się ci co nic nie robią.

Patajnik
Patajnik
9 miesięcy 5 godzin temu

Pytanie do prezydenta:
Czy wzorem lat poprzednich, będzie Pan dalej krytycznie podchodził do nowego prezesa? Czy może dla dobra regionu w końcu Pan nawiąże współpracę z naszym największym pracodawcą?

obserwator
obserwator
9 miesięcy 1 dzień temu

Fachowcy z PIS rozwalą tą firmę od środka. I jeszcze powiedzą że to nie oni tylko PO. Karuzela w zarządach trwa a nadania idą po partyjnych sentymentach a nie merytoryce !! A bojówka PiS i inne podpłacone związki w KGHM jak nigdy siedzą spokojnie i czekają jak ” indyk na ścìęcie głowy” !

Lolek 72
Lolek 72
9 miesięcy 1 dzień temu

No to Rysio teraz urośnie i Legnica weźmie już wszystko, a Głogów … no cóz pa pa

opal
opal
9 miesięcy 1 dzień temu

I wszystko jasne – „Odwołanie Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa KGHM może być spowodowane przeprowadzanymi przez niego w spółce zmianami kadrowymi, dotyczącymi lokalnych działaczy kojarzonych z PiS. To nie spodobało się dolnośląskiemu posłowi i wiceszefowi PiS, Adamowi Lipińskiemu, który forsował zmianę na stanowisku prezesa firmy. W jego opinii, dotychczasowe działania prezesa KGHM mogą pogorszyć sytuację Prawa i Sprawiedliwości przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.”

lok
lok
9 miesięcy 1 dzień temu

Z Zbruka już ze sobą zabrał? żony się nie zostawia:)

Zimny Lech
Zimny Lech
9 miesięcy 1 dzień temu

To są „fachowcy ” z Pisowskiego nadania.Tacy ludzie zarządzają najważniejszymi firmami w Polsce i później mamy tego efekty jak np remont S3 przed Lubinem

Inny
Inny
9 miesięcy 1 dzień temu

Pierwszą informacją jako pracownicy wykopali w biurze centrali było właśnie to że radziu deskami klozetowymi handlował, ale ci sami pracownicy przez jego okres rządów nic nie robili tylko papier toaletowy podawali lub d…..ę lizali .

usa
usa
9 miesięcy 1 dzień temu

Czego nie rozumiecie? Sprawa jest prosta jak umysł wyborcy pisu. Albo w KGHM jest bardzo źle,tak źle że na gwałt musieli zmienić prezesa (pewnie przekonamy się o tym już niedługo). Albo Radosław nie zatrudniał w spółce tych,których mu kazali,lub zatrudniał ich za mało. Nie ma inne

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy 1 dzień temu

Czas już KGHM to nie jest poczekalnia więc Radeczku wracaj do holdingu jak kolega niżej napisał,a po drodze zabierz ze sobą WYZYSKIWACZA co się zwie dyrektorem HM,,CEDYNIA,,będzie pomocnikiem przy wymianie desek WC o ile potrafi

marko
marko
9 miesięcy 1 dzień temu

tak to jest z tym pisem, dają swoich na stołki a potem ich wywalają:) prezes myślał, że jest taki mocny i nie do ruszenia:)

każdy w pisie może mówić co chce , jak to on działa i jaki jest mocny. ale przeciez wszyscy i tak wiedzą, że decyzje zapadaja w warszawie na nowogrodzkiej i zaden działacz czy poseł pis sam nic nie moze zrobić bez zgody centrali. zgrywaja twardzieli a jeden telefon od prezesa i koniec kozakowania:)

nazwisko
nazwisko
9 miesięcy 1 dzień temu

Radek wróci do handlu sedesami i kiblami z Chinczykami. Radek nic się nie stało, ja mam w domu do wymiany deskę w kiblu, jedna juz sprzedana Bravo Ty

Kowal
Kowal
9 miesięcy 1 dzień temu

To prawda, że należałoby zająć się wszechobecnymi układami, szczególnie w spółkach. Szczególnie emeryci na stolkach to plaga. Myśląc perspektywicznie powinno się inwestować w młodszą cześć załogi.Stare układy nie dają na to szans. Emerytom juz nie zalezy na rozwoju firm, są tylko, po to aby jeszcze wyciągnąć ile sie da. Zapewne są tez małe wyjątki, które potwierdzają regułę.

Rocky
Rocky
9 miesięcy 1 dzień temu

Weszli na POzostawiną minę POslizgową i z dobra zmianą nie mogą sobie poradzić.Za błędy POprzedników i ich wyborców płacą Górnicy Koncern Region itd.,,szkoda że nie można cofnąć czasu o co najmniej 10 lat.

imię
imię
9 miesięcy 1 dzień temu

A Multi-Prezesa Mirosława Skowrona tez palną???? o to jest pytanie ???? Krzysztof Skóra wraca ????

Anka
Anka
9 miesięcy 1 dzień temu

do CWP
chcesz powiedzieć że Prezes Łabędzki nie dostanie odprawy za pracę??

do Misiu
do Misiu
9 miesięcy 1 dzień temu

No to ciekawostka, PiS rządzi już ponad dwa lata i co ? Ci wszyscy nowi ludzie których PiS wprowadzał na stołki to ludzie postkomuny?

usa
usa
9 miesięcy 1 dzień temu
A tak nie jest? 1.Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. 2.Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR. 3.Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie. 4.Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem… Czytaj więcej »
Zenobi
Zenobi
9 miesięcy 1 dzień temu

Następny musi się nachapać. Dobra, bolszewicka, zmiana!

Misiu
Misiu
9 miesięcy 1 dzień temu

Miotła nadchodzi. Układzie postkomunistyczny drżyj. Prawo poseł Kubów!!

Cube
Cube
9 miesięcy 1 dzień temu

Busha Pan Poseł Krzysztof może tyle ile w porannym sms’e mu napiszą.

Assasin
Assasin
9 miesięcy 1 dzień temu

Układ Lubiński legnie w gruzach – emeryci na sztucznych stanowiskach drżyjcie. Na Rudnej też kilku głównych inżynierów chowających się za związkami zawodowymi poleci z dymem.

KK
KK
9 miesięcy 1 dzień temu

Józek Czyczerski już o to zadba….oj będzie się działo 🙂

CWP
CWP
9 miesięcy 1 dzień temu

Rocky – fachowcu, odprawy prezesów zostały zmienione przez rząd i ro z 2 lata temu… brak wiedzy to atak. Żałosne…

Gość
Gość
9 miesięcy 1 dzień temu

Dlaczego go odwołali? Za mało rozkradał KGHM?

Rocky
Rocky
9 miesięcy 1 dzień temu

Dwa lata dojnej zmiany, piąty prezes-rekord świata.Ciekawe ilu jeszcze zasiądzie na tym stołku(z milionową odprawą)

semper_fidelis
semper_fidelis
9 miesięcy 1 dzień temu

Nareszcie!! Gratulacje dla nowego Prezesa. Panie Pośle, gratulujemy wytrwałości! Liczymy na prawdziwą dobrą zmianę w Zagłębiu Miedziowym! A hejtem internetowych plujek proszę się przejmować. Grupa cwaniaczków, która chciała na plecach Posła udawać dobrą zmianę właśnie pakuje się i wraca z podkulonym ogonem. Prosimy nie ustępować ani na krok, wyczyścić ZG i wszystkie spółki z KOMUSZYCH POGROBOWCÓW. Zero litości! Trzymaliśmy, trzymamy i będziemy trzymać kciuki. Region nigdy nie miał lepszego reprezentanta, czy się to komuś podoba czy nie. tylko uczciwy człowiek stąd może zadbać o rodziny Zagłębia Miedziowego. Dla mnie dobra zmiana zaczęła się dzisiaj.Semper fidelis!!

wpDiscuz