Premierowe pokazy i nowości

58

W tym tygodniu na ekranach lubińskiego kina Helios debiutują między innymi familijne tytuły: „Pokémon: Detektyw Pikachu”, „Dzień czekolady” i „Paskudy. UglyDolls”, a także przerażający horror „Herezja”. Ponadto kinomani będą mogli zobaczyć kultowego „Aladyna” i „Avengers. Koniec gry”, film akcji „Jonh Wick 3” oraz animacje: „Kraina cudów” i „Panda i Banda”.

„Pokémon: Detektyw Pikachu”

„Pokémon: Detektyw Pikachu”, czyli filmowa adaptacja kultowej gry komputerowej, zagości na ekranach kina Helios już w piątek. Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie.

Wielbicieli kina familijnego Helios zaprasza również na „Dzień czekolady” – zachwycającą ekranizację pełnej magii książki o przygodach Moniki i Dawida, w której dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret.

Miłośnicy filmów animowanych nie mogą przegapić komedii „Paskudy. UglyDolls”. Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonym na uboczu Paskudowie. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało.

Wśród premierowych tytułów nie zabraknie mrożącego krew w żyłach horroru „Herezja”. Młoda kobieta – Persefona, zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu, który okazuje się być siedliskiem zła.

Na ekranach kina pojawi się również trzecia części filmu akcji „John Wick”, w którym niedościgniony zabójca i miłośnik psów tytułowy bohater wpada w śmiertelnie poważne kłopoty, a za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć.

Ponadto wyświetlany będzie kultowy „Aladyna” w reżyserii Guy’a Ritchiego z charyzmatycznym Willem Smithem w roli Dżina, a także uwielbiani przez widzów Avengersi, którzy w filmie „Avengers: Koniec gry” ponownie łączą siły przeciwko Thanosowi.

„Aladyn”

Wielbicielom bajek kino oferuje pokazy magicznej „Krainy Cudów” – filmu, w którym urodzona optymistka – June, odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt, a także animację „Panda i banda”, przedstawiającą historię niedoświadczonego bociana, który dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi.

W piątek, 31 maja, z okazji 20. rocznicy pojawienia się na srebrnym ekranie jednej z najbardziej kultowych serii sci-fi, w ramach Nocnego Maratonu Filmowego odbędzie się wyjątkowy pokaz trylogii „Matrix”.

W najbliższych dniach odbędą się także seanse w ramach projektów specjalnych. W środę, 5 czerwca – dzięki filmowi „W rytmie Kuby” – widzowie poznają historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band” i przeniosą się na tę gorącą wyspę (cykl Kino Konesera).

Szczegółowe informacje, aktualny repertuar dostępne są na stronie www.helios.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość