Pracownicy Polskiej Miedzi pójdą do Grodowca

0

Już po raz trzeci odbędzie się Piesza Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca. Wyruszy ona w sobotę, 12 stycznia, z Lubina i Jaczowa.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z Zagłębiem Miedziowym do udziału w Pieszej Pielgrzymce Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca – zachęcają organizatorzy. – W tym roku pragniemy, wzorem lat ubiegłych, podjąć trud wędrówki zimową porą, aby pokłonić się Maryi, królującej tak blisko naszych kopalni. U progu Nowego Roku będziemy dziękować za otrzymane w ubiegłym roku łaski, prosić o bezpieczną pracę w 2019 roku oraz modlić się za zmarłych górników i pracowników Polskiej Miedzi.

Pielgrzymi wyruszą w drogę w sobotę, 12 stycznia, z dwóch miejsc: z Jaczowa i Lubina. W Jaczowie zbiórkę zaplanowano na godz. 7.45, a wymarsz na godz. 8 – na trasę liczącą 15 km. Pielgrzymi z Lubina spotkają się o godz. 8 przy parafii św. Jana Bosko, przy ul Jana Pawła II. Autobusem dojadą do Rudnej, skąd przejdą do Grodowca około 12 km.

O godz. 12.30 w Sanktuarium w Grodowcu odbędzie się msza św. w intencji pracowników Polskiej Miedzi oraz zmarłych w minionym roku górników i hutników.

Po mszy św. zaplanowano ciepły poczęstunek dla pielgrzymów, a około godz. 14 – powrót autokarami do domów. Szczegóły na plakacie.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość