Powołania siatkarek do kadry Dolnego Śląska

Kolejne powołania do kadry wojewódzkiej otrzymały podopieczne Przemysława Cedro, które na co dzień trenują w siatkarskiej Akademii UKPS Lubin. Dziewczęta, które dostąpią zaszczytu reprezentowania kadry Dolnego Śląska to Róża Paszkowska, Karolina Błachuta, Nikola Klepacka i Oliwia Pietrzak.

Po wielkich sukcesach podopiecznych Akademii Siatkarskiej przy UKPS Lubin jakimi są niewątpliwie awanse dwóch drużyn na Mistrzostwa Polski w minisiatkówce, przyszedł czas na wieści o zawodniczkach samego UKPS. W poprzednim sezonie po dobrze przepracowany okresie przygotowawczym i startowym nasze zawodniczki udało się na testy do kadry województwa.

Udało się zakwalifikować dwóm zawodniczkom. – Karolina Błachuta i Oliwia Pietrzak zostały powołane w struktury kadr i pojechały w nagrodę na dziesięciodniowe zgrupowanie kadry pod okiem trenera Ściślaka – wspomina Przemysław Cedro, szkoleniowiec UKSP Lubin.

Takie przygotowanie przełożyło się na początek okresu przygotowawczego UKPS Lubin w sezonie 2017/2018, który zaczęliśmy w pełnym składzie wyjeżdżając na obóz do Kołobrzegu.

– Pierwszy okres startowy był dla nas trudny, bo utrzymać cztery drużyny ligowe było wielkim wyzwaniem. W klubie nastąpiły zawirowania i nie utrzymaliśmy dwóch ekip musząc się wycofać z rozgrywek. Dalszą pracę kontynuowaliśmy z najmłodszymi zespołami i to dało dobry efekt. Wyjazd na zimowy obóz do Pieńska, a na nim ciężka praca napawała nas optymizmem i chęcią gry o medale nasze ligi. Niestety choroby w okresie luty-marzec podstawowych zawodniczek pokrzyżowały nam szyki kończąc ostatecznie rozgrywki na ósmym miejscu. Ale tak dobrze i ciężko przepracowany okres dał nam wiarę że idziemy w dobrym kierunku.

Gra siatkarek została zauważona i doceniona, bo na koniec tego sezonu do kadry dostały powołania kolejne dwie utalentowane zawodniczki UKSP, mianowicie Róża Paszkowska i Nikola Klepacka.

– Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, że pięcioma naszymi siatkarskimi zainteresowały się dwa najmocniejsze ośrodki w Polsce, a więc trzykrotny mistrz Polski LTS Legionovia Legionowo i brązowy medalista Polski SMS CHEMIK POLICE. Wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję, że dziewczyny na następny sezon będą uczyć się w ósmej klasie w Lubinie i rozegrają sezon w miedziowym klubie. Takie szanse cieszą, bo być na celowniku takich klubów to zaszczyt. Natomiast nasz cel to stworzyć w Lubinie taki ośrodek by te dziewczyny z miedziowych struktur szkolenia biły się o medale Polski i trafiały do kadr Polski a nie tułały się w tak młodym wieku po kraju – puentuje Przemysław Cedro.

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz