Powiatowe derby dla Odry Chobienia

35

Piąty mecz w Klasie Okręgowej pomiędzy Iskrą Księginice a Odrą Chobienia i piąty triumf drużyny prowadzonej przez Andrzeja Słowakiewicza. W porównaniu do pierwszej wygranej nad Kaczawą Bieniowice, tym razem Odra miała całe spotkanie pod swoją kontrolą i mogła wygrać o wiele wyżej niż tylko różnicą jednego gola. Autorem trafienia został Przemysław Kotlarz po pięknym uderzeniu z dystansu, który zapewnił Odrze komplet punktów po dwóch kolejkach ligowych.

Sobotni goście rozpoczęli mecz w nieco innym ustawieniu niż ostatnio. Niespodzianką było wystawienie na skrzydłach powracających do klubu wychowanków Pawła Pelca i Eryka Adamka. Oboje zagrali dobre zawody i pokazali, że rywalizacja o miejsce w składzie będzie bardzo zacięta. Pierwszą szansę na gola miał Kotlarz po kombinacyjnej akcji całego zespołu. Jednak jego strzał instynktownie obronił Piotr Krysa. Najlepszą okazję na przełamanie bezbramkowego wyniku do przerwy miał Wojciech Jurak po podaniu Kotlarza, lecz uderzył za mało precyzyjnie i Krysa znów był górą. Gospodarze głównie próbowali wykorzystać skrzydłowego Macieja Bara, ale nie przynosiło im to żadnych efektów.

Po przerwie nadal ton grze nadawała Chobienia, W jednej z sytuacji sędzia spotkania chyba jako jedyny na całym stadionie nie dostrzegł przewinienia w polu karnym na Michale Korolewiczu i nie podyktował jedenastki. Chwilę później do futbolówki na 25 metrze dopadł Kotlarz i mierzonym strzałem przy samym słupku nie dał najmniejszych szans Krysie. Okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Dawid Wacławczyk i wprowadzony z ławki Tomasz Dobek, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0:1. Po raz kolejny na uwagę zasługuje świetna gra defensywna całego zespołu Odry, dzięki czemu Jakub Pisarski zaliczył kolejne czyste konto, na które nie musiał się zbyt mocno napracować.

Iskra Księginice – Odra Chobienia 0:1
Bramka: Przemysław Kotlarz

źródło: Odra Chobienia/fot. Paweł Andrachiewicz