Posprzątali Niemstów

Pierwsze plany popsuła pogoda, ale za drugim podejściem udało się zebrać całą górę śmieci – Niemstowianie posprzątali swoją wieś

Niemstowianie przyłączyli się do akcji organizowanej przez gminę Lubin „O naszą gminę dbamy i sami ją sprzątamy” i pod hasłem „W naszym Niemstowie wszyscy dorośli i dzieci sprzątają śmieci” w ubiegłą sobotę ruszyli w teren.

Po mimo wczesnej pory znaleźli się ochotnicy, którzy zechcieli posprzątać to, co inni zostawili w miejscach przeznaczonych tylko i wyłącznie dla przyrody. Takie miejsca do sprzątania wyznaczył koordynator akcji, sołtys Józef Kostanowicz.

– Był to lasek przy drodze gminnej do Czerniec. To co tam zobaczyliśmy przerosło wszelkie nasze wyobrażenia, a były to nie tylko szklane opakowania po napojach czy worki po nawozach. Znaleźć można tam było dosłownie wszystko – nawet pieluchy jednorazowe, których nie było mało!!! Dzieci znalazły nawet śmieci, które starały upodobnić się do otoczenia! Jest to o tyle dziwne, że osoby, które wywożą śmieci w takie miejsca, muszą sobie zadać trud związany z zorganizowaniem transportu ale i czasu. Jest to o tyle niezrozumiałe, że wszelkie odpadki zabierane są spod naszych domów. Patrząc na skale tego procederu jest to dosłownie plaga. Z pomocą rodzin, które wzięły udział w akcji udało się posprzątać jeden obszar. Jesteśmy z tego dumni!!! Mamy nadzieję, że osoby wybierające się na grzyby nie będą w tym miejscu napotykać się już na śmieci, tylko będą się cieszyć darami, jakimi obdarza nas natura– mówią uczestnicy akcji.

Podsumowanie akcji odbyło się na terenach zielonych przy OSP NIEMSTÓW, gdzie przy ognisku przygotowanym przez Eugeniusza i Krzysztofa posilono się kiełbaskami oraz słodyczami. Plakaty akcji przygotowała pani Ula.

Organizatorzy zapraszają wszystkich za rok, sołtys już szykuje dla uczestników niespodziankę

Inf./fot. naszniemstow.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz