Ponad dwustu wojowników w Hali RCS

Karate to miłość na całe życie. Zgodnie przyznali uczestnicy 38. Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin dla juniorów i seniorów, a także odbywających się w tym samym czasie i miejscu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Ponad dwustu wojowników odwiedziło nasze miasto, aby stanąć w szranki ze swoimi rówieśnikami.

Wojownicy z 27 miast stanęli na dwóch wielkich matach przygotowanych przez Lubiński Klub Karate Kyokushin w Hali RCS. O tytuł najlepszego walczyli reprezentanci naszej szkoły walki, a także zawodniczki i zawodnicy z Wrocławia, Dzierżoniowa, Ząbkowic czy Wołowa.

– Wspaniali zawodnicy. Mamy na matach mistrzów Europy i świata, a także wielu zawodników, którzy uczestniczyli w takich wydarzeniach. Z lubińskiej załogi najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Dominik Sikora, który zdobył wicemistrzostwo Polski w juniorach w kategorii kumite. Teraz startuje po raz pierwszy jako senior – komentuje Ryszard Semik, Sensei Karate Kyokushin z Lubina i organizator mistrzostw w Hali RCS.

Od dwunastu lat trenuje karate kyokushin i nie wyobraża sobie, aby przygoda z tą sztuką mogła się zakończyć. Pomimo krótkiej przerwy związaną ze studiami, Bernard Pawłowski chce wrócić do swojego dojo.

– Karate daje naszemu ciału jeszcze więcej możliwości. Pozwala wyrzucić złe emocje i pozwala skupić się na tym co powinniśmy zrobić. Dyscyplinuje i pomaga się zorganizować. Oczywiście, że chcę wrócić do trenowania w moim klubie – komentuje wojownik Karate Kyokushin z Lubina.

Organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przybyli wojownicy byli zdyscyplinowani i z wielkim zaangażowaniem wykonywali wyjątkowy pokaz dla zebranej na trybunach publiczności.

– Nie ma żadnego problemu organizacyjnego z zawodnikami. Karate to przede wszystkim pokora i dyscyplina, a u dzieci na starcie to zabawa. Naszą nadzieją jest najmłodsze pokolenie. W Polsce karate ma swoją długą tradycję. W latach kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z tą sztuką, około czterdzieści lat temu to mogli ćwiczyć tylko dorośli. Z czasem wiek został obniżony, a obecnie sięgamy po narybek z przedszkoli – podkreśla Edward Urbańczyk, sędzia główny zawodów reprezentujący Polski i Śląski Związek Karate Kyokushin.

W Hali Widowiskowo-Sportowej RCS turniej karate kyokushin odbył się po raz drugi. Wojownicy prezentowali swoje umiejętności w konkurencjach kumite (walki według WKF), kata i kumite w stylu kyokushin (pełny kontakt u dorosłych).

Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego, klasyfikacja drużynowa:
1.WKKK-Sypień
2.KSKK Leszno
3.Lubiński Klub Karate Kyokushin
4.Nowosolski Klub Karate Kyokushin
5.Princeps Wrocław
6.Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama
7.Sieradzki Klub Karate Kyokushin
8.Opolski Klub Karate Kyokushin

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, klasyfikacja drużynowa:
1.Zielonogórski Klub Sportowy Karate
2.Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama
3.Princeps Wrocław
4.KSKK Leszno
5.Rudzki Klub Karate Kyokushin
6.Lipnowski Klub Karate Kyokiushin
7.Lubiński Klub Karate Kyokushin
8.Klub Sztuk Walki Shogun Żory

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Aka
Aka
11 miesięcy 23 dni temu

a kto i kiedy powiedział iż zawody się skończą nim zaczną? Takie turnieje trwają wiele godzin. Ponad dwustu zawodników startowało w trzech konkurencjach. WKF, Kata, Kumite Kyokushin. Wielu zawodników w tych trzech konkurencjach. A czas leci. Zawodnicy poradzili sobie wspaniale.Wielu z nich szykuje się na następne zawody. 14 kwietnia Zielona Góra.

marek
marek
11 miesięcy 23 dni temu

Organizacja turnieju była dobra, a późna pora zakończenia wynikała z ilości zawodników. Ci którzy krytykują organizatorów niech najpierw sami coś zrobią dla miasta i jego mieszkańców.

Aka
Aka
11 miesięcy 23 dni temu

Zawody na najwyższym poziomie

staszek
staszek
11 miesięcy 24 dni temu

Nie zgadzam się z tobą. Przy takiej ilości ludzi – zawodników i klubów organizacja była ok. Na matach walki odbywały się sprawnie. Nie było przestojów.

jan
jan
11 miesięcy 24 dni temu

poziom organizacyjny zawodów wstyd i dramat, zawody skończyły się zdecydowanie za późno, dramat

kibic
kibic
11 miesięcy 24 dni temu

Jestem pod wrażeniem organizacji tego turnieju. To olbrzymie przedsięwzięcie.Wszystko się udało. Brawo:)

obserwator
obserwator
11 miesięcy 24 dni temu

brawo dla organizatorow, czlonkow lubinskiego klubu karate kyokushin, a w szegolnosci dla Rayszarda Semika, za konsekwencje i wiare, ze mozna… pozdrawiam serdecznie i gratuluje 🙂

Lubinek
Lubinek
11 miesięcy 25 dni temu

W szczególności to zło czai się i jest potem bardzo aktywne na meczach piłki ręcznej !!! Faktycznie to jakiś bardzo groźny demon szatan upiór !!!

KUBA
KUBA
11 miesięcy 25 dni temu

W końcu przybyli wojownicy w bieli wojownicy którzy pojawili się na RCS aby pokonać zło które się kryje na tej hali przybyli pokonać tego demona dziękujemy Wam wojownicy za przybycie niech Was dobre duchy wojowników mają w opiece.

STYŚ
STYŚ
11 miesięcy 25 dni temu

Ale oni wszyscy są agresywni !!! Powinni być w latexach bo pozostanie smród na hali przed meczami ręcznej 😉

WADIM
WADIM
11 miesięcy 25 dni temu

A co to na RCS był jakiś turniej Mortal Kombat ?!

wpDiscuz