Polki poza podium. Natalia Czerwonka dwunasta

59

Dwie Polki reprezentowały swój kraj podczas biegu na 1000m. Na koreańskim lodzie stanęły najpierw Karolina Bosiek, a następnie lubinianka – Natalia Czerwonka.

17-letnia Karolina Bosiek rywalizowała z Czeszką – Nikolą Zdrahalovą. Dla młodej panczenistki było to zwieńczenie ciężkiej pracy, która za cztery lata deklaruje medalowe miejsce podczas igrzysk olimpijskich. W swoim debiucie na 1000m uzyskała czas 1:18.53. W końcowej klasyfikacji Karolina zajęła 29. miejsce.

Prym podczas biegu na 1000m wiodła ponownie Holenderka Ireen Wust, która już na 1500m wywalczyła złoty medal, ale to jej rodaczka Jorien Ter Mors uzyskała najlepszy wynik, bo 1:13.56 i to właśnie ta zawodniczka wywalczyła medal z najcenniejszego kruszcu.

W jedenastej parze wystąpiły lubinianka Natalia Czerwonka i Chinka Zhang Hong, mistrzyni olimpijska z Sochi. Polka do samego końca trzymała dobre tempo uzyskując czas 1:15.77. Natalia ostatecznie zakończyła rywalizację na 12. miejscu.