Policjanci mówią o bezpiecznych feriach

1

Lubińscy policjanci w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Ferie 2019” przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci. Głównym celem spotkań jest przedstawianie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania oraz sposobach unikania zagrożeń w okresie ferii. Dzieci na koniec spotkania otrzymują od policjantów upominki związane z ich bezpieczeństwem.

W tym tygodniu policjantki z lubińskiej komendy spotkały się z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. W trakcie spotkania przedstawiały tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, w kontaktach z osobami obcymi, oraz bezpiecznego wypoczynku w miejscach zamieszkania.

Policjantki ze starszymi wychowankami  rozmawiały o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, a tym młodszym przypomniały o telefonach alarmowych i właściwej reakcji w sytuacjach zagrożenia.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy. Książeczki „Zima” zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Fundację KGHM Polska Miedź.

Źródło i fot. lubińska policja

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość