Policjanci dyskutowali z działkowcami

Spotykają się z mieszkańcami, bo chcą poznać ich problemy, bolączki, dowiedzieć się, jakie problemy wymagają natychmiastowej interwencji – policjanci po raz kolejny zorganizowali debatę dotyczącą zapobiegania przestępczości na terenie ogrodów działkowych.

Fot. KPP Lubin

Spotkanie zorganizowano w Domu Działkowca „Słonecznik” w Lubinie. Zorganizowała je lubińska komenda. – Celem debaty było podsumowanie działań podjętych przez funkcjonariuszy, na podstawie wniosków i zaleceń uzyskanych podczas czerwcowej debaty społecznej, na której poruszony był temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych – mówi młodszy aspirant Anna Szajbler z Zespołu Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy.

– Spotkanie było okazją do dialogu odnośnie nowych wątków i nurtującej problematyki w obszarze bezpieczeństwa na terenie ogrodów. Działkowicze uczestniczący w spotkaniu wyrażali swoją aprobatę dla działań lubińskich stróżów prawa w tym zakresie. Mundurowi z kolei zobowiązali się do dalszych, systematycznych przedsięwzięć mających na celu niwelowanie zagrożeń, bowiem musimy zdać sobie sprawę z tego, że przestępcy i metody ich działania wciąż ewoluują – dodaje mł. asp. Szajbler.

Na zakończenie działkowcy dowiedzieli się jak korzystać z narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji ,,Moja Komenda’’.

– Takie spotkania z policjantami będą odbywały się cyklicznie. O kolejnych będziemy informować. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, problemów o których należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań zmierzających do niwelowania zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego – dodaje policjantka.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Kret
Kret
10 miesięcy 27 dni temu

Patrolować, a nie dyskutować!

wpDiscuz