Policja kontra przemoc i dyskryminacja w szkole

Młodzież ze szkół podstawowych z powiatu lubińskiego debatowała o dyskryminacji na podstawie filmu ,,Cudowny chłopak”. Spotkanie zorganizowane było przez dyrekcję kina Helios w Lubinie. Do działań w zakresie profilaktyki włączyła się lubińska policja.

W kinie odbyło się spotkanie na temat przemocy rówieśniczej i dyskryminacji z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu lubińskiego. Do działań w zakresie profilaktyki włączyła się lubińska policja. W ramach spotkania odbyła się projekcja filmu ,,Cudowny chłopak”

To historia 10-letniego chłopca, który z uwagi na liczne deformacje twarzy jest szkolną sensacją, a dla wielu wręcz dziwadłem.

Po seansie policjanci przeprowadzili rozmowę z młodzieżą na temat dyskryminacji i uprzedzeń. Uczestniczący w zajęciach uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, z jakich przyczyn najczęściej dochodzi do gorszego traktowania niektórych osób i grup społecznych, a także jak wygląda mechanizm takich zachowań. Płeć, kolor skóry, religia, orientacja seksualna, niepełnosprawność a nawet wygląd (otyłość, noszenie okularów) – niewątpliwie są to cechy często wykorzystywane przeciwko osobom.

Dyskryminacja to zjawisko, które bardzo szybko przerodzić się może w uprzedzenia, a nawet zachowania motywowane nienawiścią.

Gorsze traktowanie drugiego człowieka tak naprawdę nie może być niczym usprawiedliwione i jest zachowaniem nagannym, również z punktu widzenia obowiązującego prawa, i o tych konsekwencjach uświadamiali policjanci.

Źródło: młodszy aspirant Anna Szajbler/KPP Lubin

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz