Policja i niepełnosprawni harcerze o bezpieczeństwie

Policjanci Wydziału Prewencji z dolnośląskiej komendy uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych z harcerkami i harcerzami Związku Harcerstwa Polskiego z drużyn Nieprzetartego Szlaku, który jest określeniem działalności związku na rzecz osób niepełnosprawnych.

Mianem tym nazywane są drużyny działające w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczych, wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej. Nieprzetarty Szlak skupia dzieci i młodzież bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności. Policjanci przypomnieli zebranym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie przekazano harcerzom elementy odblaskowe.

Harcerze przyjechali na spotkanie do Wrocławia z terenu województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego w łącznej liczbie ok. 170 osób, zapoznali się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Harcerze otrzymali również ufundowane przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP we Wrocławiu, opaski odblaskowe, które, jak liczą mundurowi, nie tylko przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze, ale także będą stanowić miłą pamiątkę tego wydarzenia.

Źródło: dolnośląska policja

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz