Pół roku w Azji

Tym razem w wyprawę do Azji zabierze lubinian podróżnik, który będzie gościem najbliższego Spotkania z Ludźmi Gór. Jakub Czajkowski opowie o swojej podróży przez siedem państw.

Czajkowski wystartował w Tadżykistanie, dalej pieszo, stopem i jak się da, w kierunku Kuala Lumpur. W ciągu ponad pięciu miesięcy podróżował przez siedem państw. Wędrował po Pamirze i górach Tien-szan, odwiedzilił klasztory Tybetu i starożytne świątynie w Kambodży. Z dziewiczych lasów w Laosie wjechał do betonowej dżungli Bangkoku. Na miejskich bazarach i w domach zwykłych ludzi próbował wszystkich smaków Azji. Rzucił wszystko i wyjechał na pół roku.

O swojej wyprawie Czajkowski opowie 11 lutego o godzinie 13 podczas Spotkania z Ludźmi Gór, które odbędzie się w sali kameralnej Muzy.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Jakub Czajkowski to geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
HENIUŚ
HENIUŚ
10 miesięcy 15 dni temu

A propos cyklicznych „Spotkań z ludźmi gór” w C.K.Muza. Nie widzę powodu, dla którego słowa „..ludźmi gór” autor informacji pisze z dużej litery.
Prowadzący od lat „Spotkania z ludźmi gór” – Henryk Olejniczak.
Pozdrawiam.

wpDiscuz