Pogrom w Pucharze EHF

Po pierwszym meczu rewanżowe spotkanie było tylko formalnością, jednak miedziowe nie zamierzały odpuszczać rywalkom i chciały powtórzyć wysokie zwycięstwo z pierwszych meczów w nowym sezonie.  Dziś lubinianki jeszcze wyżej pokonały szwajcarski LK Zug Handball i pewnie awansowały do drugiej rundy Pucharu EHF.

Trzy pierwsze bramki dla miedziowych były dziś autorstwa kołowej, Zuzanny Ważnej. Wynik po stronie wicemistrzyń Szwajcarii otworzyła z rzutu karnego Sibille Scherer. Po kwadransie mieliśmy 10:5 na korzyść Metraco Zagłębia, a połowę bramek dla swojej drużyny zdobyła kołowa Zuzanna Ważna. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i w rewanżu lubinianki budowały swoją przewagę z biegiem czasu. Po stronie LK Zug brylowała Sibille Scherer, która w pierwszej połowie zdobyła sześć z dziesięciu bramek dla wicemistrzyń Szwajcarii. To jednak było zdecydowanie za mało, bo do przerwy miedziowe prowadziły różnicą aż jedenastu bramek.

Już pięć minut po zmianie stron trener Zug poprosił o czas dla swojej drużyny. Na tablicy mieliśmy 27:11, w czym duża zasługa zabójczych kontr zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin. Na początku drugiej połowy swoją serię miała Małgorzata Trawczyńska, która wykończyła trzy kontrataki z rzędu, a kolejne bomby z drugiej linii słała Marta Rosińska. Miedziowe nie zamierzały się zatrzymywać, na listę strzelców wpisywały się kolejne zawodniczki. Kwadrans przed końcem przewag podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wzrosła do dwudziestu trafień – 34:14. Miedziowe wygrały jeszcze wyżej niż w pierwszym meczu i awansowały do drugiej rundy Pucharu EHF, gdzie zmierzą się z węgierskim Debreczynem.

MVP meczu:

LK Zug Handball – Metraco Zagłębie Lubin 23:43 (10:21)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz , Wąż, Czyż – Grzyb 1, Semeniuk 4, Trawczyńska 5, Wasiak 3, Rosińska 4, Górna , Piechnik 3, Ważna 6, Marić 5, Jochymek 7, Wojtas 1, Belmas 1, Pielesz , Milojević 3.

LK Zug: Ort, Betschart Marion – Baumann 2, Betschart Daria, Csebits, Egli 3, Gwerder 2, Hess, Kägi, Kähr 1, Kaiser, Masset, Müller, Ravlic , Scherer 11, Smitran 1, Stutz 1, Traber 2, Van Polanen,Wegmüller.

Sędziowie: Katalina Pech, Maria Vagvolgyi (obie Węgry), Delegat EHF: Arsen Mkhitaryan (Armenia)

Pierwszy mecz: 37:24 (20:11)

Awans: Metraco Zagłębie Lubin

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Pogrom w Pucharze EHF"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
JAY
Gość
JAY
9 miesięcy 13 dni temu

Najlepiej marudzić na forum że w Lubinie nic się nie dzieje a takie fajne i pełne emocji mecze rozgrywane są przy pustej widowni brawo wy

ŁYSY
Gość
ŁYSY
9 miesięcy 14 dni temu

Do Koło.Zacznij chodzić na halę na mecze to nie będzie pustek a nie piszesz bzdety.Brawo dziewczyny !!!

Kolo
Gość
Kolo
9 miesięcy 14 dni temu

na hali puchy jak na sparingu

DLU81
Gość
DLU81
9 miesięcy 14 dni temu

Świetna robota dziewczyny !!! Tak trzymajcie dalej.Piękny dwumecz ze Szwajcarskim ZUG i jest awans do następnej rundy pucharu EHF.Wielkie gratulacje dziewczyny !!! 🙂

wpDiscuz