Podsumowanie akcji „Znicz”

Dzień Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku minął bezpiecznie. W tym dniu największego natężenia ruchu pojazdów i pieszych, odnotowano trzy wypadki. Co najważniejsze nikt w tych wypadkach nie zginął. Dolnośląscy policjanci realizując działania w ramach tegorocznej akcji „Znicz” dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach województwa i odwiedzających groby swoich bliskich. Głównym zadaniem funkcjonariuszy była pomoc w dotarciu na cmentarze. W tym czasie na drogach i w okolicach nekropolii służbę pełniło ponad tysiąc policjantów.

1 listopada dolnośląscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i pionu kryminalnego. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci z drogówki. Funkcjonariusze przypominali pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmroku. Prowadzili też wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach. Działania policjantów na drogach dojazdowych wspierali funkcjonariusze monitorujący policyjnym śmigłowcem sytuację z powietrza.

W tym szczególnym dniu, w którym też odnotowano największe natężenie ruchu pojazdów i pieszych, na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano trzy wypadki. Co najważniejsze nikt w tych wypadkach nie zginął. Również na cmentarzach było bezpiecznie. Prowadząc działania kontrolne, policjanci ujawnili i wyeliminowali z ruchu 18 nietrzeźwych kierujących.

Od początku trwania akcji „Znicz”, czyli od 27 października funkcjonariusze zatrzymali 116 osób, które mimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń wsiadły za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Źródło: dolnośląska policja

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz