Podróż po bezdrożach Francji w Kinie Konesera

W najbliższym Kinie Konesera w lubińskim Heliosie w zmysłową podróż po drogach i bezdrożach Francji zabiorą widzów Diane Lane oraz Arnaud Viard w filmie „Paryż może poczekać”. Produkcję będzie można obejrzeć 14 sierpnia.

Film wyreżyserowała, na podstawie własnego scenariusza, Eleanor Coppola – żona Francisa i matka Sofii. Reżyserka daje nam w filmie wszystko, czego potrzeba, żeby sycić się Francją – obyczaj, kulturę, kuchnię, sztukę… Wszystko to jak pomalowane pastelami aż chce się jeść łyżką.

Bohaterka filmu, bardzo zamożna i bardzo znudzona, żona amerykańskiego producenta wyrusza w podróż samochodem z uczynnym Francuzem, ponieważ w locie samolotem wraz z mężem przeszkadza jej ból uszu.

Podróż, która miała się zakończyć w Paryżu tego samego dnia wieczorem przeciąga się jednak znacznie i zamienia w niezwykłą przygodę. Nie tylko dlatego, że Francuz nie jest mistrzem kierownicy.

Film bazuje na stereotypowym przeciwstawieniu sztywnych, purytańskich Amerykanów kochającym życie, niczym nie skrępowanym Francuzom. Z jednej więc strony świetnie gospodarująca czasem mistrzyni planowania Anne a z drugiej miłośnik rozrywek, świetnego jedzenia i rubinowego wina Jacques.

Czy Anne oprze się wdziękom czarującego Francuza? Czy zdradzi męża, który – choć zamożny i ustosunkowany, to jednak zaniedbuje żonę…

Eleanor Coppola przygotowała dla nas niebanalne i zaskakujące zakończenie…

Szczegóły na temat film oraz cyklu Kino Konesera można znaleźć na stronie kina Helios TUTAJ.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz