Poczta szuka pracowników sezonowych

Poczta Polska przygotowuje się do rekordowej ilości przesyłek na święta Bożego Narodzenia. Ruszyła już specjalna, sezonowa rekrutacja – poszukiwani są kierowcy z kategorią B i C oraz osoby zainteresowane pracą w pocztowych sortowniach.

W ubiegłym roku Poczta Polska obsłużyła około 120 mln przesyłek eCommerce. Największy krajowy operator spodziewa się, że w tym roku uda mu się ten wynik poprawić, ponieważ według danych z pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, wzrost nadanych paczek wyniósł kilkanaście procent.

Największy ruch w pocztowym interesie przypada na koniec roku, dlatego Poczta zwiększa zatrudnienie w grupie pracowników sortowni oraz kierowców z prawem jazdy kategorii B, C oraz C+E na sezon przedświąteczny. Stawki są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę, a stawki dla kierowców kat. C oraz C+E wynoszą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

– Zaletą naszej przedświątecznej oferty jest elastyczny czas pracy, który można wynegocjować na etapie rekrutacji lub później z bezpośrednim przełożonym. W ten sposób można zarobić dodatkowe pieniądze na święta i połączyć pracę z innymi obowiązkami – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

W tym roku Poczta prowadziła już sezonową rekrutację w okresie wakacyjnym, oferując kandydatom przede wszystkim stanowiska listonoszy i pracowników obsługi klienta. W ciągu trzech miesięcy zatrudniono wówczas blisko 4 tys. osób, co pozwoliło zastąpić pocztowców przebywających na urlopach.

– Jesteśmy otwarci na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, osób  z niepełnosprawnościami oraz w wieku powyżej 50 lat, a także po dłuższej przerwie w pracy. Rekrutacja jest prosta i krótka, nie wymaga napisania CV. Warto spróbować i zostać pocztowcem na dłużej – zachęca Agnieszka Grzegorczyk.

Szczegółowe oferty pracy znajdują się na stronie internetowej Poczty Polskiej. Osoby zainteresowane współpracą w okresie przedświątecznym mogą aplikować za pośrednictwem formularza, który dostępny jest tutaj.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz