Pociągiem z Lubina do Berlina?

4089

Być może już wkrótce przez Lubin przejeżdżać będą pociągi PKP Intercity. Chodzi dokładnie o połączenia: Berlin – Budapeszt/Wiedeń/Przemyśl, Katowice – Świnoujście, Szczecin – Lublin oraz Szczecin – Kraków.

Taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych, między innymi na Facebooku prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego oraz Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Według tego drugiego, te cztery pary połączeń miałyby się znaleźć w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020. Na razie PKP Intercity zwróciło się z wnioskiem do PKP PLK o przydzielenie tras.

Jednak ani wspomniany przewoźnik, ani zarządca sieci kolejowej obecnie nie udzielają informacji w tej sprawie, według nich jest bowiem za wcześnie.

– Na obecnym etapie opracowywania rozkładów jazdy pociągów na przyszły rok, wiążące informacje na temat nowych, planowanych połączeń mogą udzielać wnioskodawcy. W danej sprawie PKP Intercity – odpowiada na zadane przez nas pytania Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK.

– Pytania dotyczą planów nowego rocznego rozkładu jazdy, tj. 2019/2020, który wejdzie w życie w grudniu br. Na tym etapie jego przygotowań nie możemy podać żadnych konkretnych i wiążących informacji – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Ostateczna wersja nowego rozkładu jazdy będzie znana dopiero jesienią, wprowadzona zaś zostanie w grudniu. Na konkrety trzeba więc będzie jeszcze trochę poczekać. Jesteśmy jednak ciekawi, co nasi Czytelnicy sądzą o planowanych połączeniach.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość