PlusLiga: Dużo emocji w Hali Łuczniczka

41

W pierwszej konfrontacji fazy play-off o miejsca 11-12, podopieczni Marcelo Fronckowiaka zmierzyli się na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. Walka była niezwykle zacięta i ostatecznie zespoły rozegrały pięć setów.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobył przyjmujący Igor Grobelny. Po błędzie własnym gospodarzy przyjezdni wygrywali 0:2. Atakujący Bartosz Filipiak był zawodnikiem, który z początku dał się we znaki Cuprum Lubin zarówno w kontrach, jak i obronie. Warto podkreślić, iż w spotkaniu już w 1 secie oglądaliśmy środkowego Bartłomieja Zawalskiego, który był skuteczny ze swojej strefy. Pierwszą część meczu nokautując rywali, wygrali goście 13:25. W drugiej części spotkania z początku prym wiedli goście, ale gospodarze poczuli wiatr w żaglach i odrobili straty, a także wyszli na prowadzenie. Końcówka seta to znakomita gra atakującego Bartłomieja Lipińskiego, który kończy efektownym uderzeniem piłki po prostej i Bydgoszcz remisuje w setach.

Niesamowita walka po obu stronach dała w konsekwencji piątego seta. W nim, od samego początku spotkanie odbywało się w rytmie punkt za punkt. Dobre zawody rozgrywał Jakub Wachnik i Luke Smith. Również środkowy Mariusz Marcyniak, który potrafił zaskoczyć rywali asem serwisowym. Dzięki Australijczykowi „Miedziowi” uzyskali łatwą piłkę meczową, a kropkę nad i postawił asem serwisowym przyjmujący Jakub Wachnik. Jeżeli obie ekipy będą grały podobnie w Lubinie, to czeka nas wspaniałe widowisko. Mecz rewanżowy odbędzie się 7 kwietnia w Hali RCS o godzinie 20.30. Jeżeli nie przyniesie on rozstrzygnięcia to rywalizacja zakończy się 15 kwietnia (mecz zaplanowano na 17.30) w Bydgoszczy.

– Mimo, że nie jest to gra o medale dobrze jest zakończyć sezon wygraną i o to nam najbardziej chodziło. Po pierwszym secie zmiany w Chemiku odniosły skutek, nasz poziom też trochę falował, ale teraz kiedy liczy się tylko zwycięstwo można powiedzieć, że osiągnęliśmy nasz mini cel. Nic innego nam nie pozostało jak przynajmniej ugrać to jedenaste miejsce – przyznaje Maciej Gorzkiewicz, rozgrywający Cuprum Lubin.

PlusLiga, faza play-off o miejsca 11-12
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz
Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3 (13:25, 25:22, 25:21, 21:25, 11:15)
MVP meczu: Luke Smith (Cuprum Lubin)

Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Vinhedo, Kovacević, Gryc, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Akala, Lesiuk, Sieńko, Morozau, Karakuła, Witek, libero: Kowalski, Bobrowski.

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Smith, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, libero: Makoś, Gruszczyński.