Płatne parkingi w Lubinie?

113

Wprowadzenia stref płatnego parkowania chce w Lubinie radny miejski Dariusz Jankowski. Miałoby to rozwiązać problem brakujących miejsc dla samochodów w naszym mieście.

Zdaniem radnego Dariusza Jankowskiego, wprowadzenie płatnego parkowania mogłoby pozytywnie wpłynąć na dostępność miejsc na parkingach.

– Nie chodzi tutaj o płatne parkingi koło domów – zastrzega Jankowski. – Rozmawiamy o parkingach, które przylegają głównie do centrów kulturalnych czy sportowych, a także znajdujących się przy ciągach ze sklepami lub lokalami usługowymi – mówi wiceprzewodniczący lubińskiej rady miejskiej.

Pomysłodawca uważa także, że wprowadzenie płatnych parkingów zachęci mieszkańców do pozostawienia samochodu pod domem i dojeżdżania do pracy autobusami komunikacji publicznej.

– W dalszym ciągu utrzymujemy bezpłatną komunikację miejską i nie ma żadnego problemu, żeby podjechać do każdego punktu w Lubinie – dodaje Jankowski.

Radny zauważa też, że inne miasta w naszym regionie i w całej Polsce miały podobny kłopot, a rozwiązały go właśnie przez wprowadzenie opłat. Jankowski formalny wniosek w tej sprawie złoży podczas najbliższej sesji.

AUTOR: AT/TV Regionalna.pl

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość