Piotr i Paweł wycofał się z Lubina

Znana polska sieć handlowa zamknęła swój sklep w Lubinie. To efekt trwających od dłuższego czasu finansowych problemów spółki Piotr i Paweł.

Taki sam los, jak lubińskie delikatesy, spotkał też sześć innych sklepów, m.in. w Krakowie, Wejherowie, Koszalinie i Warszawie.

12 września rozpoczęło się postępowanie sanacyjne, obejmujące wszystkie spółki sieci. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, o upadłość Piotra i Pawła wnioskowali sami dostawcy, którzy od dłuższego czasu nie otrzymywali zapłaty za towary. Problemy z płynnością finansową widoczne były gołym okiem – sklepowe półki ostatnimi czasy świeciły pustkami.

Postępowanie sanacyjne ma pozwolić spółce kontynuować działalność i rozliczać się z pracownikami, dostawcami, franczyzobiorcami i innymi wierzycielami.

– W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości, w tym bieżące regulowanie zobowiązań. Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami. Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego – czytamy w komunikacie władz firmy.

Nie zmienia to faktu, że z Lubina sieć wycofała się na dobre. Siedem zamkniętych w miniony piątek sklepów było najmniej rentownymi placówkami Piotra i Pawła, nie przynoszącymi spółce zysku. Zarząd spółki nie wyklucza zamknięcia kolejnych punktów. W naszym regionie Piotr i Paweł posiada jeszcze delikatesy w Legnicy i Głogowie.

źródło: Regionfan.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
ORKAN
ORKAN
4 miesięcy 25 dni temu

Tutaj jest takie dziadostwo na Lubinie aż sklepy nas opuszczają 🙁

Milusii
Milusii
4 miesięcy 26 dni temu

To następne dziadostwo i drożyzna padło,kolejne w kolejce to Tesco, brud,smród i drożyżna!!!

Oke
Oke
4 miesięcy 30 dni temu

No a zaraz zamkną Legnicę itd

H2o
H2o
4 miesięcy 30 dni temu

No tak… I gdzie te paleciaki znajda zatrudnienie…

LASKI PIOTRA I PAWŁA
LASKI PIOTRA I PAWŁA
4 miesięcy 29 dni temu

Paleciaki pozdrawiają bo już pracę mają.

Rocky
Rocky
4 miesięcy 30 dni temu

Jak się nic w Lubinie nie zmieni to nie tylko na takim wycofaniu się skończy,,,szkoda,, każdego szkoda,,tyle dobra w sobie mieli A może droga woda[mniej bogatych] albo smród ich wygonił,,,,

Kober
Kober
5 miesięcy 9 godzin temu

Spokojnie może Nasz Kandydat na Prezydenta. PAN Poseł ma pomysł co zrobić na miejscu sklepu? Może Bazę NASA? Hmmm

Rocky
Rocky
5 miesięcy 9 godzin temu

Tak rządzą Pisiory że obce markety łupią kasę na policzkach A polskie firmy albo sprzedają za granice(np Solaris) albo upadaja

kilofożerca
kilofożerca
5 miesięcy 10 godzin temu

Jedyny sklep w Lubinie, w którym nie trzeba było się przepychać wśród tłumu kilofów i moherów, jak co czwartek lub sobota w Kauflandzie, bo ziemniaki przecenili o 5 gr, a schab o 1 zł.

Autsajder
Autsajder
5 miesięcy 8 godzin temu

kilofożerco a wiesz dlaczego w tym „sklepie” było tak mało kilofów i moherów? Bo Ci ludzie odstąpili ten „sklep” taki pustakom jak ty z ilorazem gwoździa i pozbawionych zmysłu powonienia i dlatego sklep a właściwie jego właściciel leży i kwiczy a tobie pozostały kubły wystawione za sklepami, twoje klimaty…a żarełka znajdziesz w nich dostatek.

Witryt
Witryt
5 miesięcy 12 godzin temu

Robert i Tymek też wkrótce się wycofają.

Autsajder
Autsajder
5 miesięcy 14 godzin temu

Razy dwa byłem w tym „sklepie” i powiem: CHWAŁA CI PANIE, ŻE TEGO SMRODU W TYM MIEJSCU JUŻ NIE STANIE…. kanalizą jechało jak siedemnastowiecznym „damom” zadki i co było powodem wynalezienia perfum…kN9rP

Melba
Melba
5 miesięcy 14 godzin temu

Piszecie w komentarzach jak polaczki co gardza zagranicznym kapitalem ale jak eksportujemy polskie towary za granicę lub otwieramy sklepy u sąsiadów jak np ccc to jest ok..

poll
poll
5 miesięcy 16 godzin temu

Zarobili na to astronomicznymi cenami,Gdyby nie konkurencja sklep by przetrwał ale tylko dzięki jeszcze wyższym cenom.

lbnin
lbnin
5 miesięcy 16 godzin temu

Polskie supermarkety upadają bo Polskie prawo podatkowe karci polskich przedsiębiorców jednocześnie głaszcząc zagranicznych, nierówna walka z zagranicznymi koncernami które w polsce płaca znikome podatki dzięki temu mogą obniżac ceny

LXX
LXX
5 miesięcy 16 godzin temu

Ma być dużo, dobre i tanie.Ten sam towar, czy ja kupię w dyskoncie czy tzw.delikatesach to mi lotto.CCC cena czyni cuda.

Aneczka
Aneczka
5 miesięcy 16 godzin temu

Tobie może i to lotto, ale podatki z dyskontów wędrują za granicę zamiast do naszego kraju

M
M
5 miesięcy 14 godzin temu

No a jak te wstrętne pisiorzydła chcieli dobrac sie do skory tym wszystkim tescom, auchanom i kauflandom do wszyscy krzyczeli „konstytucja”. No to dzieki lewactwu teraz padaja polskie spolki.

wpDiscuz