Piknik Historyczny w Szkole Podstawowej nr 10

Wzruszające piosenki patriotyczne, opowieści o historii Polski, mundury i broń z okresu I i II wojny światowej – tak wyglądał Piknik Historyczny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Lubinie.

W Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie zorganizowano Piknik Historyczny. Na zaproszenie przyjechała siedmioosobowa Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Rusal” oraz „Partyzant”. Uroczystość rozpoczęła się małym koncertem szkolnego zespołu „Muzy”, który zaśpiewał wzruszające piosenki patriotyczne. Po tym nastąpiło oficjalne przywitanie gości.

GRH „Rusal i „Partyzant” opowiadali uczniom o swojej działalności, a także przybliżyli historię odzyskania niepodległości. Opowieści dopełniła prezentacja multimedialna oraz pokaz filmu.

Goście przywieźli również pamiątki, mundury oraz broń z okresu I i II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i dotknięcia eksponatów. Wielką atrakcją była inscenizacja z użyciem broni hukowej, która ukazywała wydarzenia 11 listopada 1918 roku – zdobycie komendy posterunku przez ludność Warszawy.

Źródło: Małgorzata Kiedos/Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz