Piknik artystyczny na Wzgórzu Zamkowym

W czwartek i piątek na dziecińcu Wzgórza Zamkowego będzie się sporo działo. Odbędzie się tu piknik artystyczny. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno tych najmłodszych artystów, jak i dorosłych.

Przez dwa dni, 10 i 11 sierpnia, na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego będzie panować bardzo twórcza atmosfera. Dzieci, młodzież i dorośli będą rysować oraz malować.

Do tej pory takie zajęcia pod nazwą Akcja Wakacje organizowane były wyłącznie z myślą o młodszych mieszkańcach Lubina i odbywały się przed południem. Tym razem wydarzenie potrwa od rana aż do godziny 19.

W planach są warsztaty plastyczne dla najmłodszych, warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży i dorosłych oraz plener malarski kierowany do artystów amatorów z terenu Lubina i okolic.

– Plener malarski organizowany jest z myślą o artystach amatorach, którzy chcą poznać proces pracy twórczej od podstaw – mówi Olga Spiak z Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe. – W ciągu dwóch dni nauki rysunku i malarstwa uczestnicy dowiedzą się, jak pracować w plenerze, tworzyć szkice i kompozycje malarskie – dodaje.

Na plener nie trzeba ze sobą nic zabierać, organizator zapewni artystom niezbędne materiały do pracy, a także profesjonalną opiekę instruktorską. Podsumowanie pleneru odbędzie się w piątek o godzinie 19.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Organizatorzy proszą, by chętni wcześniej się do nich zgłosili, dzwoniąc pod numer 76 749 69 69. Liczba miejsc ograniczona.

Program:

10 sierpnia (czwartek)

godz. 10-12 – warsztat plastyczny dla dzieci „Wakacyjny labirynt”

godz. 14-19 – plener malarski

godz. 16-19 – warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży i dorosłych

godz. 17-19 – warsztat plastyczny dla dzieci „Podniebne przygody”

11 sierpnia (piątek)

godz. 10-12 – warsztat plastyczny dla dzieci „Zamek, góry i las”

godz. 14-19 – plener malarski

godz. 16-19 – warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży i dorosłych

godz. 17-19 – warsztat plastyczny dla dzieci „Smok”

godz. 19-20 – podsumowanie pleneru – wystawa

O wydarzeniu można przeczytać również TUTAJ.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz