Piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu

340

W poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 12 w kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie rozpocznie się msza św., po której grupa kilkudziesięciu pielgrzymów wyruszy w drogę na I Pieszą Pielgrzymkę z Lubina do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Pielgrzymi będą mieli do pokonania 555 km polnymi drogami, leśnymi duktami i lokalnymi szosami przez Wielkopolskę, Kujawy oraz Warmię. W ciągu 18 dni, od 10 do 27 czerwca, przejdą średnio ponad 30 km dziennie.

Dlaczego Gietrzwałd?

Ponieważ Gietrzwałd ciągle jest mało rozpoznawalny, szczególnie w dolnośląskim świecie duchowym. To właśnie na polskiej ziemi 27 czerwca 1877 r. 13-letnia Justyna Szafryńska wracała z kościoła w Gietrzwałdzie do domu. Przygotowywała się do I komunii świętej i właśnie zdała egzamin u miejscowego proboszcza, ks. Augustyna Weichsela. Gdy na głos dzwonu odmówiła Anioł Pański, na klonie rosnącym koło plebanii zobaczyła niezwykłą jasność, a w niej biało ubraną postać, siedzącą na złocistym tronie, udekorowanym perłami. Po chwili zauważyła jasny blask zstępujący z nieba i anioła ze złotymi skrzydłami, w białej szacie. Gdy dziewczynka odmówiła Pozdrowienie Anielskie, postać podniosła się z tronu i wraz z aniołem uniosła się do nieba. Tak rozpoczęły się objawienia Matki Bożej, które trwały do 16 września.

Warto również wiedzieć, że Gietrzwałd jest jednym z 12 na świecie, a jedynym w Polsce miejscem objawień maryjnych uznanych przez Stolicę Apostolską za autentyczne. Objawienia te zaowocowały odrodzeniem religijności we wszystkich zaborach. Chcielibyśmy aby tak samo było dzisiaj. Stąd cel naszego pielgrzymowania, poprzedzony wieloma znakami Ducha Świętego, które szczególnie były wyraźne podczas zeszłorocznej pielgrzymki legnickiej na Jasną Górę. Matka Boża połączyła nas (Piotra i dwóch Pawłów z grupy szóstej), w tym samym pragnieniu pielgrzymowania do miejsca Jej objawień. Całe swoje życie Jej zawdzięczamy i teraz chcemy się odwdzięczyć.

Organizatorami są: Piotr Socha, Paweł Kaczanowski, Paweł Bojarski. Współorganizatorem jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin z ks. dr Mariuszem Habiniakiem przy Legnickiej Kurii Biskupiej.

Szczegóły TUTAJ.

Piotr Socha tel. 605 447 383, email: psocha24@wp.pl

www.pielgrzymkagietrzwald.pl

Źródło: Piotr Socha

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość