Pierwszy mecz dla ONICO Warszawy

47

Ostatni mecz w tym sezonie w Hali RCS, miedziowi siatkarze nie zapamiętają zbyt dobrze. Cuprum Lubin przegrało z ONICO Warszawą 1:3. Rewanż odbędzie się 23 kwietnia w stolicy Polski.

Pierwszy punkt w tym meczu zyskali przyjezdni, a to za sprawą zepsutej zagrywki Łukasza Kaczmarka. Przyjmujący Bartosz Kwolek napsuł nerwów w tej części meczu naszej ekipie. Podopieczni Stephane Antigi szybko objęli prowadzenie 1:5. Solidna zagrywka i lepsza przy siatce dała ONICO rezultat 18:25. W drugiej secie miedziowi poczuli wiatr w żagle. Robert Taht i Łukasz Kaczmarek prezentowali dobrą zagrywkę. W 2 i 3 strefie bardzo dobrze spisywali się Piotr Hain czy Dawid Gunia. Miedziowi wygrali seta 25:22. Niestety dla gospodarzy, dwa kolejne należały już do przyjezdnych, którzy zwyciężyli 1:3 i zrobili pierwszy solidny krok ku zdobyciu 7. miejsca.

Mecz o 7. miejsce PlusLigi, Hala RCS
Cuprum Lubin – ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 23:25)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Libero: Kryś, Makoś.

Onico Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Brizard, Wrona, Samica, Warda, Firlej, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Libero: Wojtaszek, Gruszczyński.