Pierwsze zwycięstwo SMK w rozgrywkach

39

Ekipa Szymona Pietraszka podejmowała na własnym parkiecie ekipę z Siechnic. SMK, choć minimalnie, ograło założony w 2011 roku klub. To pierwsze zwycięstwo lubińskich lwów w sezonie.

W trzech kolejkach 3 ligi koszykówki mężczyzn, ekipa Szymona Pietraszka musiała uznać wyższość rywali. Pierwszą porażkę nasi koszykarze zanotowali na wyjeździe z Chrobrym XXI Kłodzko 67:36. Drugi mecz to już konfrontacja na własnym parkiecie. SMK podejmowało WKK Wrocław. Naprawdę niewiele brakowało, aby w trzeciej kwarcie gospodarze poszli za ciosem i wygrali mecz. Niestety dla nich, rywale zaczęli atakować praktycznie z każdej strony często trafiając do kosza za 3 punkty. Ostatecznie wrocławianie wygrali 95:60. Trzecia seria spotkań to mecz we Wrocławiu z KS Hes BasketBall. Rezultat to 83:62 dla gospodarzy. Czwarty mecz to konfrontacja na własnym parkiecie. Ekipa Szymona Pietraszka podejmowała KKS Siechnice. Po I kwarcie przyjezdni wygrywali 14:19. W drugiej lubinianie gonili wynik i po II kwarcie mieliśmy 29:34. W trzeciej części meczu SMK nie dostępowało swoich rywali, goniąc wynik. Ostatecznie w w trzeciej kwarcie było 45:56. W czwartej części meczu oglądaliśmy zacięty bój i ostatecznie zwycięstwo zanotowała ekipa gospodarzy, 66-62.