Pierwsza taka giełda

Motory, zabytkowe samochody, militaria, a także okazja do spotkania innych pasjonatów dwóch kółek. To pierwsza taka giełda w Lubinie, ale wszystko wskazuje na to, że wpisze się na stałe do kalendarza.

– Giełdy, które odbywają się tu co sobotę, są już znane. Wspólnie z dyrekcją giełdy postanowiliśmy, żeby raz w miesiącu organizować taką giełdę: motocyklowo-quadowo-militarną. Ta propozycja to nowość i promocja miasta. Zasięgnęliśmy opinii wielu ludzi i uważamy, że ta inicjatywa ma rację bytu – Robert Kaczkowski, pełnomocnik kierownika giełdy ds. bezpieczeństwa giełdy. – Szukamy dogodnych terminów, bo społeczność motocyklowa rządzi się swoimi prawami, mają swoje zloty, wspólne wyjazdy. Wiemy, że część potencjalnych zainteresowanych skorzystała z pogody i długiego weekendu i wyjechała nad morze. Ale przyjechali też goście i wystawcy z innych miast – dodaje.

Dzisiejszej, inauguracyjnej giełdzie towarzyszy dużo atrakcji: strzelnica, dmuchańce, scena koncertowa i oczywiście punkt gastronomiczny.

– Chcieliśmy, żeby mieszkańcy wyszli z domów, zobaczyli, że dzieje się coś nowego. Frekwencja jest zadowalająca, przyjechało koło setki motocykli, jest kilkunastu wystawców z częściami i akcesoriami. Następne giełdy chcemy wzbogacić o punkt pomocy medycznej dla ofiar wypadków motocyklowych, a także o patrol policji motocyklowej – zapowiada Kaczkowski.

Na giełdę można zaglądać, impreza trwa do ostatniego gościa, program przygotowany jest do godz. 17. Następna podobna giełda wstępnie planowana jest na 2 lipca.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Pierwsza taka giełda"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Malanka
Gość
Malanka
11 miesięcy 2 dni temu

A jeśli chodzi o przeciwników parku militarnego to uważam że na pewno było by ich mniej ,gdyby był zaplanowany w innym miejscu a nie tak gdzie od lat chodzą całe rodziny z dziećmi albo ze swoimi czworonogami.

Malanka
Gość
Malanka
11 miesięcy 2 dni temu

Dlaczego od razu taka krytyka.Ludzie przyzwyczailiście się ,że zaraz musi być festyn ful wypas.A to mają być spotkania dla pasjonatów motocykli czy innych dwukółek.Gril tak przy okazji i jakieś występy.Idziesz przede wszystkim oglądać to co cię kręci i pogadać z ludźmi takimi jak ty.Z biegiem czasu na pewno się poprawi.

piter
Gość
piter
11 miesięcy 2 dni temu

Dno i wodorosty.Ani to piknik militarny ani giełda motocyklowa.Stoiska ze sprzętem militarnym ŻADNEGO!!!

kody
Gość
kody
11 miesięcy 2 dni temu

Miało być wielkie grilowanie, ale coś nie wypaliło…

?
Gość
?
11 miesięcy 3 dni temu

Dzieci i tarcze z sylwetkami ludzi! Chyba to właściwy kierunek edukacji.

Antykomunn
Gość
Antykomunn
11 miesięcy 3 dni temu

ale gnić większość życia w bloku i nie mieć swojego zdania ,zachowując się jak roboty bo każdy,bo tak jest,ble ble ble. to jest coś no nie? 😉

Lubinianin
Gość
Lubinianin
11 miesięcy 3 dni temu

Myślałem, że rzeczywiście będzie coś fajnego. Jednak totalne dno!

jaa
Gość
jaa
11 miesięcy 2 dni temu

Totalne dno, bo tak zawsze wychodzi interesowne nasladownictwo. Miasto chcac wyjsc na przeciw duzej grupie przeciwnikow parku militarnego usilnie (i nieudolnie) probuje do tego pomyslu przekonac pozostalych.

Lubinianin
Gość
Lubinianin
11 miesięcy 2 dni temu

Oczywiście. Giełda militarna to coś w 10, tyle że organizacja tego pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieje ze w przyszłości będzie lepiej. Pierwsze koty za płoty.

wpDiscuz