Pięć bramek Grzyb

100

W pierwszej serii spotkań grupy A Mistrzostw Europy reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała w Nantes z Serbią 26:33, prowadząc do przerwy 14:13. Pięć bramek dla Biało-czerwonych zdobyła skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin, Kinga Grzyb.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, ale po przerwie Biało-czerwone popełniły zbyt wiele niewymuszonych błędów by móc myśleć o korzystnym rezultacie.

W niedzielę o 15.00 zmierzą się z Dania, dwa dni później ze Szwecją. Do fazy głównej turnieju awansują trzy najlepsze ekipy grupy A.

Serbia – Polska 33:26 (13:14)

Serbia: Tomašević, Čolić – Radosavljević 3, Krpez Slezak 11, Lekić 3, Lavko 5, T.Radojević 3, Pop-Lazić 1, Vukajlović, Stoiljković 5, Cvijić 2.

Polska: Gawlik, Płaczek – Łabuda 4, Kobylińska 3, Grzyb 5, Matuszczyk, Kudłacz-Gloc 6, Janiszewska 1, Zych 2, Drabik,  Wołoszyk, Lisewska 1, Kochaniak, Achruk 4.